Чи можна тест на вагітність робити ввечері?

event 19:38 Четвер 25 Травня 2023 Здоров'я

Всі знають, що тест на визначення вагітності найкраще робити вранці, відразу після сну, пише Publish Україна

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

А чи можна тест на вагітність робити ввечері або вдень? Відповідь: можна. Але не всі тести і не на всіх термінах, інакше результати будуть неточні. Розповідаємо, як вибрати тест і як правильно вступити, якщо чекати до наступного ранку не хочеться.

ХГЧ і чутливість тестів на вагітність

Тести на вагітність для домашнього використання всі працюють за одним принципом – визначенням рівня гормону ХГЧ в сечі. Тест-смужки та планшетні варіанти реагують смужечками, якщо кількість хоріонічного гонадотропіну людини досягла порогового результату. “Просунуті” цифрові тести можуть показувати рівень ХГЧ в суб’єднаннях або приблизний термін вагітності.

Але всі вони залежать від того, чи якщо цей гормон в сечі і скільки його там.

У нормі його в сечі немає. ХГЧ може з’явитися при деяких нечастих патологіях, але основна причина його виникнення в сечі – вагітність.

Після овуляції, запліднення і впровадження плодного яйця в стінку матки кількість ХГЧ починає різко наростати. Цей гормон потрібен ембріону, тому організм виробляє його в десятки тисяч разів більше, ніж до вагітності. Але в сечі він з’являється не відразу.

Згідно з дослідженнями, крові кількість ХГЧ починає збільшуватися в середньому через 5-7 діб після зачаття, але на такому ранньому терміні вагітність за аналізами крові визначають тільки якщо є необхідність або загроза невиношування, наприклад, після ЕКО.

У сечі динаміка нижче, і найбільш чутливі тести – струменеві або деякі цифрові, у яких на упаковці є позначка “12,5 mUI” – визначають вагітність на 10-12 добу після запліднення.

Середня ж чутливість тестів – 25 mUI. Така концентрація гормону накопичується приблизно до дати затримки менструації.

Читайте також: Коли і чому потрібно відмовитись від інтервального голодування?

Так вранці чи ввечері?

Вся ця теорія потрібна, щоб розуміти, в який день і в який час доби можна робити тест на вагітність для точного результату. Отже, чи можна тест на вагітність робити ввечері і як?

Щоб “вечірній” тест по сечі на вагітність показав правильні результати, треба

  • прочитати в інструкції, на який день можна робити тест на вагітність;
  • додати до цієї дати 1-2 дні – якщо термін від овуляції вже такий, то користуватися можна;
  • і найважливіше: перед походом в туалет треба не мочитися протягом чотирьох годин і не пити багато рідини.
  • У такому випадку результат буде більш достовірним.
  • Краще вибирати високочутливі тести (12,5 mUI). Найдешевші і надійні варіанти – струменеві.

Чому це важливо і звідки з’явилося правило робити тест вранці?

За ніч, якщо жінка не ходить в туалет, концентрація гормону в сечі накопичується і підвищується до того рівня, коли тест може реагувати на наявність ХГЧ. Як тільки перша сеча вийшла, рівень ХГЧ в сечі знижується, і може результат може бути негативний або слабенький.

Є тести, на яких написано, що їх можна проводити в будь-який час доби – вони теж реагують на рівень від 12,5 mUI, але проводити їх рекомендується пізніше за термінами, ніж “ранкові”. 

Останні новини
02.06.2023, П’ятниця
01.06.2023, Четвер
31.05.2023, Середа
30.05.2023, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward