Чи можна хрустіти пальцями та чи шкідливо це робити

event 09:52 П’ятниця 02 Червня 2023 Здоров'я

Майже кожен з нас у дитинстві чув, що не можна хрустіти пальцями. Мовляв, у майбутньому будуть тремтіти руки, слабкі кістки чи артрит. З чим пов’язаний звук суглобів і чи може хрустіння пальцями спричинити артрит, розповідає Space mag.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Суглоб – це з’єднання двох кісток, які мають суглобові поверхні, окістя, хрящ та оболонку, що продукує синовіальну рідину. Все це розміщується в капсулі суглоба. За нормальних обставин людина має пухкий гігроскопічний хрящ, який вбирає вологу й дозволяє рухатися безболісно. Завдяки цьому ми не відчуваємо дискомфорт під час руху.

У людини хрящ не має кровоносних судин, із яких міг би отримувати поживні речовини. Тому спосіб живлення хряща – активна діяльність. Чим активніше ми рухаємося, то більше поживних речовин надходить до суглоба.

Які причини хрускоту пальців?

Найпоширеніша причина хрусту – лускання бульбашок повітря між суглобами. Вони лопають під час руху пальцями, коли в рідині між суглобами змінюється тиск. Це безпечний процес, який може виникати, коли ви, наприклад, засиділися або не рухалися тривалий час. Саме тому хрустять пальці, спина, шия й інші суглоби. Це ніяк не пов’язано з артритом чи нестачею вітамінів.

Які наслідки хрустіння пальцями?

Якщо в людини під час хрускоту нічого не болить, це означає, що все окей, ніяких наслідків не буде. Бувають випадки, коли людина так сильно хрустить, що може себе травмувати. У такому випадку варто звернутись до травматолога.

Чи може хрустіння викликати артрит?

Артрит виникає насамперед із віком. Після 25 років хрящ стає тоншим і не таким пухким, як під час народження. Тому він старіє і в людини розвивається остеоартрит.

Читайте також: Чи можна лягати або спати після прийому їжі: пояснення лікаря

Чи потрібно відмовитись від цієї звички?

Ця звичка ні користі, ні шкоди не несе. Якщо людина хоче, то, звісно, може похрустіти. Чи потрібно це робити? Ні. Чи шкідливо це й може спровокувати артрит? Також ні.

Взагалі зв’язок між хрустінням суглобів та артритом досліджували науковці, але сьогодні не представлено жодних переконливих доказів, які б його підтвердили. Результати більшості досліджень вказують на те, що хрустіння не є шкідливим, якщо під час нього ви не відчуваєте болю та дискомфорту.

Тож якщо після прочитання цього матеріалу у вас виникло сильне бажання «похрустіти» пальцями – не обмежуйте себе. Проте й не зловживайте, адже через надмірне хрустіння суглобами може виникати припухлість рук та м’язова слабкість.

Останні новини
22.09.2023, П’ятниця
21.09.2023, Четвер
20.09.2023, Середа
19.09.2023, Вівторок
18.09.2023, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward