Здоров'я

Чи можна їсти насіння льону сирим?

Льон — неймовірна рослина з давнім історичним значенням. Ще з часів Стародавнього Єгипту його стебла використовувалися для виготовлення легких і цупких тканин. Саме ж насіння вважалося джерелом молодості та здоров’я. Сучасні лікарі рекомендують вживати насіння льону як профілактичний та лікувальний засіб для багатьох захворювань, оскільки воно містить значну кількість корисних речовин.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Способи вживання

Насіння льону можна додавати в салати та випічку, подрібнювати в лляне борошно або навіть приймати натще. Також насіння льону також можна вживати в інших формах, таких як лляна олія або мелене насіння льону. 

Лляна олія є хорошим джерелом омега-3 жирних кислот і може використовуватися в заправках для салатів або додаватися в смузі. Тоді як мелене насіння льону можна використовувати для випічки або додавати до вівсяної каші чи йогурту для отримання додаткової клітковини та поживних речовин.

Застереження та рекомендації

Важливо зазначити, що споживання великої кількості насіння льону, особливо неправильно подрібненого, може викликати проблеми з травленням. Рекомендується починати з невеликих кількостей і поступово збільшувати споживання, а також пити багато води, щоб уникнути будь-якого потенційного дискомфорту.

Користь від вживання льону

Крім того, що насіння льону безпечно вживати в сирому вигляді, воно має численні переваги для здоров’я. Насіння є чудовим джерелом клітковини, омега-3 жирних кислот, лігнанів і антиоксидантів, які можуть допомогти зменшити запалення, знизити рівень холестерину, покращити травлення та зміцнити здоров’я серця. 

Окрім того, дослідження показали, що споживання насіння льону також може мати позитивний вплив на контроль цукру в крові, контроль ваги та навіть профілактику раку.

Правильне зберігання насіння льону

Важливо відзначити, що, попри те, що насіння льону безпечно вживати в сирому вигляді, їх слід правильно зберігати, щоб зберегти свою свіжість і поживну цінність.

Насіння льону слід зберігати в герметичному контейнері в прохолодному, сухому місці, наприклад у холодильнику. Також варто споживати протягом кількох місяців після покупки, щоб гарантувати їх якість.

Читайте також — В Україні зросли ціни на огірки: ситуація на ринку

Кому не варто вживати насіння льону?

Варто також зазначити, що хоча насіння льону загалом безпечні для споживання, є певні люди, які повинні проявляти обережність, вживаючи їх.

Наприклад, вагітні або жінки, які годують груддю, повинні проконсультуватися зі своїм медичним працівником, перш ніж додавати насіння льону до свого раціону. Оскільки існують обмежені дослідження щодо їх безпеки для цих груп населення.

Крім того, особам, які приймають певні ліки, такі як засоби для розрідження крові або гормональну терапію, також слід поговорити зі своїм медичним працівником перед споживанням насіння льону, оскільки вони можуть взаємодіяти з цими ліками.

Підсумок

Підсумовуючи, хоча їсти сире насіння льону безпечно, і воно має численні переваги для здоров’я, важливо споживати його в помірних кількостях і правильно зберігати, щоб зберегти його свіжість і поживну цінність. Люди з певними захворюваннями або ті, хто приймає певні ліки, повинні проконсультуватися зі своїм медичним працівником, перш ніж додавати насіння льону до свого раціону.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Якою буде погода 22 травня: прогноз синоптика

Найближчими днями в Україні збережеться тепла погода, однак завтра, 22 травня, на заході України буде…

7 години ago

Як та коли треба поливати городину, щоб не нашкодити рослинам

Щоб виростити гарний урожай треба обов’язково дотримуватися правил поливу, щоб не нашкодити рослинам. Не всі…

8 години ago

Чому шкідливо повністю відмовлятися від вживання солі

Якщо повністю перестати додавати сіль у їжу, це може негативно позначитися на здоров'ї.  Про це…

9 години ago

У Мін’юсті назвали скільки засуджених вже подали заяви на мобілізацію

З моменту ухвалення закону про мобілізацію до ЗСУ ув’язнених чоловіків, понад 3000 осіб подали заяви…

9 години ago

Міносвіти планує розпочати наступний навчальний рік у серпні та запровадити навчальні суботи

Міністерство освіти і науки підготував рекомендації для освітнього процесу для вищих навчальних закладів. Серед них…

9 години ago

Work.ua створив окремий розділ для вакансій із бронюванням працівників

Сайт із пошуку роботи в Україні Work.ua створив окремий розділ для вакансій із бронюванням працівників. …

10 години ago