Здоров'я

Чому в спеку потрібно пити гарячий чай: запам’ятайте це раз і назавжди

У спеку питання спраги актуальне як ніколи. Організм дуже швидко втрачає воду і, щоб уникнути зневоднення, запаси води потрібно поповнювати, пише уніан. 

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

У хід ідуть солодка газована вода, квас, лимонад та інші напої – до того ж, що холодніші, то краще. Але саме їх у спекотну погоду пити небажано, а ось гарячий чай – дуже навіть потрібно. Розповідаємо, що буде, якщо пити гарячий чай в спеку і чому не можна пити холодну воду.

Чому п’ють гарячий чай в спеку

Гарячий чай – найкращий напій для втамування спраги. Саме його п’ють жителі спекотних країн Центральної Азії, де температура повітря набагато вища, ніж у нас. На перший погляд, здавалося б, це абсурд – тут і так спекотно, а ще й чай гарячий. Але є цілком логічне пояснення, чому потрібно пити гарячий чай у спеку.

Як показали дослідження, гарячий чай значно покращує самопочуття навіть у найвиснажливішу спеку. Він не тільки втамовує спрагу і поповнює запаси води в організмі, а й розширює судини і посилює потовиділення. Після чашки гарячого чаю кидає в жар – організм починає активно виділяти піт, він випаровується з поверхні шкіри й охолоджує тіло.

Крім цього, поліфеноли, що містяться в чаї, сприяють нормалізації тиску, який у спекотну погоду часто буває нестабільним.

Читайте також: Стоматолог розповів що не можна їсти тим, хто хоче мати білі та здорові зуби

Водночас пити холодну воду в спекотну погоду не потрібно, попереджають лікарі. Коли холодна рідина надходить в організм, то він намагається її зігріти, тобто, замість того, щоб охолоджуватися, починає грітися. Особливо небезпечно пити надто холодну воду у спеку людям, які мають проблеми з серцем – це може спровокувати серцеву аритмію та спричинити різкий спазм судин, який може стати причиною інфаркту. Крім цього, холодні напої підвищують ризик “заробити” ангіну та бронхіт.

Замість чорного чаю в спеку можна також пити зелений або трав’яний чай, а також у невеликих кількостях мінеральну воду, несолодкі компоти, морс, але краще все-таки чисту й кімнатної температури. Добре втамовують спрагу також кисломолочні продукти: кефір, ряжанка, айран.

Норма рідини на день для людини в нормальних умовах – 30 мл на 1 кг ваги людини. У спекотну погоду цю кількість слід збільшити на 20-30%. 

Що пити в спеку не можна

У спекотну погоду слід відмовитися від:

  • солодкої газованої води;
  • концентрованих соків;
  • кави – вона підвищує ризик зневоднення;
  • алкоголю.

З алкоголем слід бути особливо обережними – він порушує терморегуляцію в організмі, дає сильне навантаження на серцево-судинну систему і сприяє виведенню рідини. Тому вживання спиртного у спеку загрожує серйозними ускладненнями здоров’я.

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Європейська федерація журналістів закликає українську владу закрити телемарафон

Європейська федерація журналістів (EFJ) у межах проєкту Швидкого реагування на свободу ЗМІ (MFRR) звернулася із…

6 хв. ago

На Рівненщині поліцейський складав постанови на людей за вигадані порушення, щоб покращити свої показники

Рокитнівський районний суд виніс вирок поліцейському, який складав постанови на людей за вигадані порушення, аби…

10 хв. ago

Найдовший день у 2024 році вже близько: названо дату літнього сонцестояння

Шанувальники довгих літніх днів з нетерпінням чекають на літнє сонцестояння - момент, коли Сонце сягає…

28 хв. ago

Прикордонники витягли з Тиси ще одне тіло потонулого чоловіка (ВІДЕО)

З річки Тиси на кордоні з Угорщиною витягли тіло потонулого чоловіка в гідрокостюмі. Загиблим виявився…

51 хв. ago

До чого сниться, що випав зуб: про що попереджає такий сон і чи варто боятися

Сни ще здавна наділялися містичними властивостями. З давніх давен наші предки вірили, що сни можуть…

1 годину ago

На Донеччині чоловік неодноразово ґвалтував неповнолітніх доньок співмешканки

Досудовим розслідуванням встановлено, що з червня по вересень 2023 року 39-річний мешканець Бахмутського району, бувши…

1 годину ago