Здоров'я

Чай з куркумою: 6 переваг чарівного напою

Чай з куркумою – це напій, приготований шляхом настоювання куркума, яскраво-жовтої спеції, одержуваної з кореня рослини Curcuma longa, в гарячій воді. Багато людей люблять готувати чай з куркуми, тому що це простий спосіб включити куркумін у свій раціон.

Куркумін вивчався на предмет його протизапальних, антиоксидантних та імунізуючих властивостей, серед інших корисних властивостей.

Видання Very well health назвав шість переваг золотого чаю з куркумою.

Протягом багатьох століть куркума використовувалася в нетрадиційній медицині, зокрема в Аюрведі, завдяки своїм потенційним перевагам для здоров’я. Активною сполукою в куркумі, що відповідає за її яскравий колір і багато корисних властивостей, є куркумін.

Хоча наукові дослідження користі куркуми для здоров’я тривають, деякі дослідження показують, що куркума має ряд потенційних переваг для здоров’я.

Протизапальні властивості

Куркумін – володіє потужними протизапальними властивостями. Вважається, що хронічне запалення сприяє розвитку різних захворювань, а куркумін може допомогти зменшити запалення в організмі.

Антиоксидантні ефекти

Куркумін багатий антиоксидантами, які допомагають нейтралізувати вільні радикали в організмі. Вільні радикали – це нестабільні молекули, які можуть пошкодити клітини та сприяти старінню та різним захворюванням. Антиоксиданти, що містяться в куркумі, включаючи куркумін, можуть допомогти захистити клітини від окисного стресу.

Читайте також: Чаї від високого кров’яного тиску: експерти назвали 5 кращих сортів

Підтримка здоров’я суглобів

Деякі дослідження показують, що куркума може бути корисною для здоров’я суглобів. Завдяки своїм протизапальним властивостям вона може полегшити симптоми артриту. Деякі дослідження навіть припускають, що куркума надає на суглоби терапевтичний ефект, схожий з дією нестероїдних протизапальних препаратів.

Здоров’я травної системи

Куркума може стимулювати вироблення жовчі – рідини, яку виділяє печінка для розщеплення жирів і полегшення травлення. Крім того, протизапальні властивості куркуми можуть бути корисними для людей із захворюваннями травної системи, такими як запальні захворювання кишечника.

Підтримка імунної системи

Куркумін може допомогти підтримати нормальну імунну функцію. Хоча необхідні додаткові дослідження, деякі припускають, що куркума може допомогти регулювати імунну відповідь і підвищити здатність організму боротися з інфекціями.

Здоров’я серця

Дослідження показують, що куркумін може підтримувати здорові судини та сприяти поліпшенню кровотоку. Крім того, його протизапальні та антиоксидантні властивості можуть сприяти зниженню факторів ризику серцево-судинних захворювань, що робить чай з куркуми потенційно корисним для серця.

Скільки чашок чаю з куркумою можна випивати щодня

Для порівняння, 1 чайна ложка куркуми становить 3 грами. Сушена куркума, яку використовують для приготування чаю, містить близько 3% куркуміну. Існує безліч добавок куркуми, які варіюються від 500 до 10 000 мг куркуми в дозі, заснованої на результатах досліджень, проведених при різних захворюваннях.

Для порівняння, 1 чашка чаю з куркумою зазвичай містить меншу кількість куркуми, ніж більшість добавок.

Кількість чаю з куркумою, яку ви можете пити щодня, залежить від індивідуальних факторів, таких як толерантність та особисті уподобання. Для більшості людей помірне споживання 1 або 2 склянок на день може принести користь куркумі без високого ризику побічних ефектів.

Як приготувати чай з куркумою

Для приготування напою можна використовувати, як свіжий корінь куркуми, так і сушений порошок куркуми.

Інгредієнт:

  • 1 чайна ложка порошку куркуми або 1-дюймовий шматочок свіжого кореня куркуми (натертий або тонко нарізаний);
  • 1-2 склянки води;
  • шматочок імбиру, чорний перець, мед або лимон за смаком.

Спосіб приготування:

  1. Закип’ятіть воду в каструлі.
  2. Додайте куркуму та імбир у киплячу воду.
  3. Зменшіть вогонь і дайте суміші кипіти близько 10 хвилин.
  4. Процідіть чай.
  5. Додайте чорний перець, мед або лимон за смаком.
  6. За бажанням додайте молоко за смаком.

Дайте чаю з куркумою настоятися, поки він не охолоне настільки, щоб його можна було пити.

Як збільшити біодоступність куркуми в чаї

Додавання навіть невеликої кількості куркуми в свій раціон саме по собі – відмінний спосіб скористатися її корисними властивостями. Однак її основна біоактивна сполука, куркумін, сама по собі не дуже біодоступна. Це означає, що ваш організм без сторонньої допомоги засвоює і використовує лише невеликий відсоток цієї речовини.

Дослідження показують, що поєднання куркуми з чорним перцем може підвищити біодоступність куркуміну на 2000%. Це пов’язано з тим, що чорний перець містить сполуку під назвою піперин, завдяки якій куркумін краще засвоюється організмом.

Побічний ефект

Чай з куркумою вважається безпечним для більшості здорових людей при помірному вживанні. Однак окремі категорії населення повинні бути обережними при додаванні чаю з куркумою до свого раціону, оскільки він може становити потенційний ризик та взаємодіяти з лікарськими препаратами.

Чай з куркумою може призвести до:

Алергічних реакцій. Хоча це рідко, у деяких людей може виникнути алергія на куркуму, яка може призвести до реакції, пов’язаної зі шкірою або диханням. Це більш імовірно, якщо куркума застосовується місцево, а не перорально.

Розлад травлення. Деякі люди можуть відчувати побічні ефекти з боку травної системи, такі як нудота або діарея, у відповідь на надмірне вживання куркуми.

Зниження засвоєння заліза. У великих дозах куркума може порушити здатність організму засвоювати залізо. Якщо у вас низький рівень заліза або ви не вживаєте багато продуктів, багатих залізом, намагайтеся помірно вживати куркуму. Збільшення споживання продуктів, багатих вітаміном C, таких як цитрусові, полуниця, картопля, помідори, брокколі та болгарський перець, може сприяти кращому засвоєнню заліза.

Перед тим, як вводити чай з куркуми в свій раціон, необхідно проконсультуватися з лікарем, особливо, якщо є хронічні захворювання.

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Пенсіонери з інвалідністю можуть отримати спеціальні доплати: кому дають і які вимоги

В Україні у 2024 році діє програма Всесвітньої продовольчої програми ООН, згідно з якою особи…

4 години ago

Тепер штрафи виписуватимуть 4 рази на рік всім ухилянтам: подробиці

З 18 травня набуде чинності новий закон про мобілізацію, який зобов’язує всіх чоловіків призивного віку…

5 години ago

Від 450 до 3100 грн: хто отримає разову грошову виплату до Дня Незалежності України

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нагадало, що разову грошову виплату до Дня…

5 години ago

Чи прийде в Україну справжнє тепло до кінця тижня: прогноз погоди від синоптика

До кінця тижня в Україні збережеться холодна нестійка погода з заморозками у деяких областях, місцями…

5 години ago

Народне свято 14 травня: для яких справ вдалий цей день

Православна церква України 14 травня за новим стилем вшановує пам'ять мученика Ісидора, святого Леонтія Єрусалимського…

6 години ago

На Дніпропетровщині 17-річний хлопець вистрелив у сусіда

Інцидент стався у Дніпрі 11 травня. Конфлікт між сусідами виник у дворі біля будинку по…

8 години ago