“Туалет на ремонті”: чотири астронавти повернуться з МКС у памперсах

event 13:10 Неділя 07 Листопадаа 2021 КУРЙОЗИ

Четверо астронавтів, які 7 листопада повертатимуться з Міжнародної космічної станції на Землю, будуть змушені вдягти памперси, бо на кораблі Crew Dragon компанії SpaceX, яким вони летітимуть, зламалася вбиральня. Про це повідомляє Associated Press.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

На SpaceX полетять астронавтка NASA Меґан Макартур і француз Тома Песке, які перебувають на МКС уже пів року, і американець Шейн Кімброу та японець Акіхіко Хосіде — вони на станції вже майже 200 днів, тоді як їхня капсула розрахована на 210 днів у космосі.

Коментар: Космічні польоти сповнені невеличких викликів. Це [несправний туалет] — просто один із них. Ми дамо йому лад під час нашої місії. Тож ми не надто хвилюємось через це“, — сказала Макартур на пресконференції з МКС 5 листопада.

Нагадаємо, проблеми з туалетом на борту Crew Dragon виявили під час цивільної місії SpaceX Inspiration4 у вересні, коли у космос відправили чотирьох астронавтів-аматорів. Під час місії у Crew Dragon спрацювала сигналізація про непередбачену проблему з вентилятором туалету.

Як пояснював віцепрезидент SpaceX Білл Герстенмайєр, у туалеті є резервуар, де зберігається сеча. Всередині нього є трубка, яка, схоже, від’єдналася, через що сеча не потрапляла у сам резервуар, а йшла у систему вентиляторів, всмоктуючи вміст з унітаза.

За три дні, поки екіпаж був у космосі, ця поламка не вплинула на роботу в салоні та не призвела до критичних ситуацій. Проте на Землі SpaceX мала розібрати механізм та усунути проблему. Наразі там переконують, що, власне, зробили конструкцію цільною та без стиків, які можуть роз’єднуватись.

Після того, як четверо астронавтів МКС повернуться на Землю, на станції лишиться лише троє людей — один із NASA й двоє з “Роскосмосу”. Зазвичай новий екіпаж має прибувати, поки старий ще не покинув МКС, щоб передати справи, але цього разу прибуття нових астронавтів відклали.

Причиною відтермінування прибуття чотирьох нових астронавтів на МКС стала вже згадана проблема з туалетом на Crew Dragon, а також незначна проблема зі здоров’ям одного з членів екіпажу (яка саме, NASA не розкриває). Тепер корабель SpaceX має вирушити не раніше 10 листопада.

Джерело

Останні новини
18.01.2022, Вівторок
17.01.2022, Понеділок
16.01.2022, Неділя
15.01.2022, Субота
14.01.2022, П’ятниця
13.01.2022, Четвер
12.01.2022, Середа
Читати більше новинarrow_forward