Зайва вага у 5 разів збільшує ризик потрапляння в реанімацію при Covid-19: дослідження

event 10:52 Середа 05 Травня 2021 Здоров'я

Вивчення даних 6,9 млн жителів Великобританії показало, що кожен зайвий бал індексу маси тіла (ІМТ) може збільшувати ризик госпіталізації пацієнта з важкою формою COVID-19 на 5%. Особливо характерно це було для молодих людей. Цей фактор потрібно враховувати при вакцинації.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Коментар: Навіть невеликі відхилення від норми помітно збільшують ймовірність роздобути важку форму COVID-19, причому цей ризик у міру збільшення ІМТ різко збільшується. Найсильніше зайва вага діє подібним чином на людей до 40 років“, – розповіла Кармен Пірнас, науковий співробітник Оксфордського університету і один з авторів дослідження.

У людей, які страждають від діабету, ожиріння, хронічних хвороб серця, а також курців коронавірусна інфекція проходить важче інших. Наприклад, серцево-судинні захворювання збільшували ймовірність смерті пацієнтів від коронавірусної інфекції більш ніж в чотири рази, а ожиріння і діабет збільшували шанси на потрапляння в реанімацію приблизно в 3-5 разів.

Біологи поки не можуть сказати, чому це відбувається. Вони припускають, що уразливість діабетиків і людей з ожирінням до COVID-19 пов’язана з тим, що вони більш схильні до хронічних і гострих запалень та інших серйозних збоїв в роботі імунної системи в порівнянні з іншими носіями SARS-CoV-2.

Щоб з’ясувати вплив зайвої ваги на хід коронавірусної інфекції, Пірнас і її колеги провели одне з наймасштабніших досліджень. Вчені проаналізували історії хвороб більш як 6,9 млн осіб, які потрапили в клініки Великобританії між січнем і квітнем минулого року з різними проблемами зі здоров’ям, в тому і числі і з COVID-19.

За цей час коронавірусом заразилося близько 13,5 тис. жителів Британії. Значна їх частина потрапила в реанімацію з важкими формами хвороби. Згодом багато хто з них загинув. Детально вивчивши відмінності між пацієнтами, Пірнас і її колеги виявили, що зайва вага діє на них вкрай неоднаковим чином.

Зокрема, високий індекс маси тіла, який говорить про ожиріння, майже не впливав на ймовірність одужання або загибелі британців віком від 80 років і старше. Але при цьому він був найбільш значущим фактором ризику для молодих людей з індексом маси тіла понад 23 кг/м2 (при цьому межею норми вважається показник в 25 кг/м2).

В середньому кожен “зайвий” бал ІМТ збільшував ризик передчасної смерті британців на 4%, а також збільшував ймовірність їх потрапляння в лікарню і реанімацію на 5% і 10%. Для молодих людей всі ці показники практично подвоювалася. Особливо це було характерно для вихідців з країн Африки.

Учені поки не можуть сказати, знижуються ці ризики, якщо людина встигне скинути зайву вагу до зараження COVID-19, і чи впливає підвищений ІМТ на ефективність вакцинації. Вони сподіваються, що це вдасться дізнатися в ході подальших досліджень.

Джерело: сайт Meteoprog

Читайте також: Дудь опублікував скандальний уривок із інтерв’ю Івангая (дивитися відео)

Автор:
Теги:
Останні новини
28.11.2022, Понеділок
27.11.2022, Неділя
26.11.2022, Субота
25.11.2022, П’ятниця
24.11.2022, Четвер
23.11.2022, Середа
22.11.2022, Вівторок
21.11.2022, Понеділок
Читати більше новинarrow_forward