ПОДІЇ

В Україні розробляють три COVID-вакцини: на якому вони етапі

Нині в Україні розробляють три вакцини проти коронавірусу SARS-CoV-2. Український фонд досліджень профінансував розробку двох з них.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Деталі: Головний санлікар країни Віктор Ляшко розповів, що наразі в україні розробляють три вакцини від коронавірусу. Розробку двох препаратів оплачує держава. Третю вакцину розробляють не державні інституції, а бізнес з групою науковців.

Що відомо про 3 вакцини, які розробляє Україна

Першу вакцину розробляє Інститут біології клітини у Львові, який очолює академік Андрій Сибірний. В основі препарату – білок коронавірусу, вирощений на дріжджах. Після того, як білок очистять у біореакторі, його можна довести до лікарської форми. Якщо розробку зареєструють для доклінічних і клінічних досліджень й все пройде вдало, то лише потім його зареєструють, як препарат.

Коли чекати?

Науковці до вересня проводитимуть дослідження в лабораторних умовах. Потім почнеться процес виготовлення лікарської форми й проведення доклінічних досліджень – спершу на тваринах, а потім на людях. Це довготривалий процес. Коли все буде готово й дослідження пройдуть вдало, необхідно пройти оцінку міжнародних експертів.

Другу вакцину розробляють в Інституті біохімії ім. Палладіна, який очолює академік Сергій Комісаренко. Цей препарат розробляють за схожим принципом, що й перший, але за іншою

Коли чекати?

Результат теж очікують на осінь. Окрім цього, інститут висловив готовність провести розробку власної мРНК-вакцини. Наразі науковці шукають можливість це реалізувати, зокрема, на базі вітчизняних заводів з виробництва білкової субстанції.

Третю вакцину розробляють Михайло Фаворов і “Діапроф-Мед”, які задекларували, що у них відбулася нейтралізація вірусу на клітинах. Нині компанія перебуває на стадії виробництва лікарської форми, щоб почати клінічні випробування. Для того, аби отримати допомогу від держави, вони повинні надати дані, що їхнє дослідження з’явиться у міжнародних публікаціях, і що фармзаводи готові виготовляти препарат. Поки що розробники співпрацюють саме з фармацевтичними компаніями, які зможуть масштабувати їхню технологію.

Віктор Ляшко зауважив, що нині в Україні є 2 шляхи розробки вакцин проти коронавірусу. Перший – розробка власних вакцин, але це дуже довгий процес. Оскільки виробництва в вакцин в Україні вже давно немає і лінії перепрофільовані. А самі клінічні дослідження будуть тривати довго.

Натомість другий шлях – ймовірне скасування патентів на вакцини, які вже використовуються у світі для боротьби з хворобою. Це дозволить швидко отримувати технології та виготовляти вакцину у будь-якій країні світу, де є фармацевтичні виробництва. За словами Ляшка, український фармбізнес говорить про готовність випустити препарат вже через 6 днів з моменту трансферу технології.

Джерело: сайт Сьогодні

Ілона Кіплінг

Недавні новини

Шикарний блиск за 5 хвилин: цей простий трюк у душі зробить волосся, як у рекламі

Ви коли-небудь бачили волосся, яке так блищить, що схоже на дзеркало? Звичайно, так — у…

38 хв. ago

Через які помилки можна втратити урожай груш: не всі садівники знають

Груша – невибагливе дерево і при належному догляді за рослиною, плоди виростають смачними, соковитими та…

2 години ago

На Закарпатті жителька Ужгорода постане перед судом за організацію азартних ігор онлайн

Детективи Бюро економічної безпеки завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо незаконного проведення азартних ігор,…

3 години ago

Вдарив, а потім викрав телефон: поліцейські Дніпра оголосили підозру зловмиснику

Вчора ввечері, 16 травня, у Дніпрі 37-річний чоловік напав на 40-річного перехожого та відібрав у…

3 години ago

На Вінниччині директора школи підозрюють у побитті 13-річної дитини

У четвер, 16 травня, поліція отримала повідомлення про те, що директор одного із навчальних закладів…

4 години ago

У Рівному жінка у маршрутці самостійно затримала крадія

16 травня до поліції надійшло повідомлення від 32-річної рівнянки, що із її наплічника в маршрутному…

4 години ago