ПОДІЇ

У Києві госпіталізували 17 пацієнтів із гарячкою Західного Нілу

У Києві із 1 червня у 17 пацієнтів діагностували гарячку Західного Нілу. Серед хворих – 10 чоловіків і 7 жінок. Про це повідомила директорка Департаменту охорони здоров’я КМДА Валентина Гінзбург.

Як зазначають у КМДА, вони потребували стаціонарного лікування через важкість стану. На жаль, трьох пацієнтів лікарям не вдалося врятувати через важке ускладнення гарячки – менінгоенцефаліт.

За інформацією інфекціоністів, в Україні вірус гарячки Західного Нілу віднесений до I групи особливо небезпечних і за міжнародними стандартами ВООЗ належить до IV групи ризику.

Читайте також: Яким буде кінець літа та початок осені в Україні: прогноз синоптика

Головним джерелом і резервуаром гарячки Західного Нілу в природі є птахи (переважно перелітні), у крові яких високі концентрації вірусу циркулюють від 14 до 200 днів. Переносники захворювання – певні види комарів, що інфікуються під час харчування кров’ю, а потім з укусами можуть інфікувати тварину або людину. Вкрай рідко в людей можливе контактне зараження кров’ю хворих тварин.

Хвороба починається гостро – з ознобу і швидкого підвищення температури тіла, що супроводжується симптомами інтоксикації. Гарячковий період триває від 2 до 6 днів. Загалом клінічний перебіг хвороби сприятливий. У важких формах може розвиватися менінгіт або енцефаліт.

“Специфічної терапії наразі не існує. Лікування симптоматичне. Тож поради звичайні: як і за будь-якого захворювання, при перших його ознаках звертайтеся до лікаря та лікуйтеся під наглядом фахівця, повідомляючи йому про всі зміни свого стану”, – наголосила Валентина Гінзбург.

Читайте також: В Україні зросли ціни на популярну рибу

Щоб мінімізувати ризики саме гарячки Західного Нілу, у КМДА радять встановити удома москітні сітки, використовувати репеленти, на прогулянку (особливо до парків і лісових зон відпочинку) одягати речі, що максимально прикривають тіло.

“Зі зниженням температури повітря та зникненням комарів небезпека гарячки знижується майже до нуля”, – зауважила Валентина Гінзбург.

Коростенська Катерина

Кореспондентка. Переважно пише про Рівне та рівнян. Завдяки її гострому розуму та нескінченній енергії, вона завжди досягає поставленої мети та не зупиняється до тих пір, поки не дійде до суті питання. Окрім того, вона є майстринею слова та вміє передати будь-яке повідомлення яскраво та чітко. Її розкішна посмішка завжди заряджає позитивом та надихає на нові звершення. Вона знає, як весело проводити час та насолоджуватися життям, любить чорний гумор та мистецтво.

Недавні новини

У Тернополі чоловік, який заманив дитину до дому та зґвалтував, намагався уникнути покарання

Верховний Суд відмовив у задоволенні касаційних скарг захисників засудженого за зґвалтування неповнолітньої мешканки Тернополя. Про…

6 хв. ago

На Прикарпатті працівницю психоневрологічного інтернату підозрюють у побитті підопічної

У місті Коломия на Прикарпатті працівниця жіночого психоневрологічного інтернату, ймовірно, побила свою підопічну. Про це…

30 хв. ago

“Тривожні кнопки” з`являться в усіх школах Рівненщини

В усіх школах Рівненщини буде встановлена кнопка тривожного виклику. Про це розповів перший заступник голови…

2 години ago

Румунія просить Україну збивати російські дрони, що летять на її територію

Румунія звернулася до України із проханням збивати російські безпілотники, що летять на її територію. Це…

3 години ago

Німеччина передасть новий пакет військової допомоги Україні: що до нього увійшло

Уряд Німеччини у четвер, 19 вересня, оголосив про надання Україні нового пакета військової допомоги, який,…

3 години ago

Коли обрізати смородину перед зимою і як це робити: поради садівникам

Дачники восени стають ледачими і все менше уваги приділяють городу і саду. Дуже часто оминають…

3 години ago