ПОДІЇ

Стало відомо, скільки відсотків українців вірять в перемогу у війні

Як свідчать результати опитування, представлені в доповіді Мюнхенської  конференції з безпеки, для 92% українців прийнятними умовами для припинення вогню є лише повне виведення військ Росії з усіх територій, включаючи Крим. Лише 14% погодилися б на повернення стану до 24 лютого 2022 року.

Результати опитування Munich Security Index було оприлюднено напередодні Мюнхенської конференції з безпеки, що розпочнеться 16 лютого, передають «Європейська правда» та «Укрінформ».

Згідно з результатами опитування, 80% громадян України вірять, що їхня країна переможе у війні.

Приєднатися до ЄС і НАТО бажають 84% і 79% українців, відповідно. Респонденти сподіваються, що цього вдасться досягти протягом п’яти років. Три чверті не проти тимчасового погіршення стандарту життя задля швидкого вступу до ЄС.

Читайте також: На Тернопільщині хлопець жорстоко побив маленьких дітей своєї дівчини

Інший блок опитувань стосувався громадської думки у країнах “Великої сімки”. Як свідчать результати дослідження, в кінці 2022 року Росію сприймали як найвищий ризик респонденти у п’яти країнах G7, тепер — лише у Великій Британії та Японії. Для мешканців Німечини стурбованість російською загрозою нині на 7-му місці, Франції — на 6-му, Італії — на 12-му. 

Загалом у 2022 році респоненти в країнах G7 сприймали російську загрозу як найбільшу проблему, а в кінці 2023 року вона опинилась на 4-му місці. 

Натомість помітно зросла стурбованість щодо можливої масової міграції внаслідок збройних конфліктів, змін клімату, а також щодо радикального ісламістського тероризму, особливо в Європі та Північній Америці. Так, серед мешканців Німеччини і Франції побоювання щодо міграції і тероризму тепер на першому місці, в Італії вони наступні у списку після «кліматичних» загроз. 

Читайте також: Суд заарештував екскерівника департаменту Міноборони Лієва: названо розмір застави

Серед країн G7 також помітно зросло занепокоєння щодо загрози з боку Ірану.  

У США найбільшою загрозою вбачають кібератаки, потім — політичну поляризацію у суспільстві, на третьому місці — загрозу з Китаю. 

Опитування провели наприкінці жовтня — на початку листопада у 12 країнах G7 та БРІКС, за винятком Росії, із залученням авторитетних соціологічних компаній. Репрезентативні вибірки по 1000 осіб, можлива похибка складає 3,1 відсоткового пункту. 

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Які підроблені продукти ми купуємо в магазині щодня та як їх відрізнити від справжніх

Так, шахраї не стоять на місці і постійно вдосконалюють свої методи, щоб обдурити споживачів і…

10 хв. ago

У Рівному жінка вкрала сумку, в якій було 100 тисяч гривень

15 травня до поліції надійшло повідомлення 42-річної підприємиці, що із її торговельного кіоску на вулиці…

26 хв. ago

Рівненщина у жалобі: у різних куточках області попрощалися з шістьма Героями

Рівненщина попрощалася з Героями: Петром Магрелом з Сарненської громади, Ігорем Бозинчуком – з Шпанівської, Володимиром…

48 хв. ago

Половина росіян за переговори з Україною, але повертати території не хочуть – опитування “Левада-Центру”

Половина опитаних росіян вважають, що з Україною треба розпочинати переговори. Але лише третина готова повернути…

49 хв. ago

Швидкий та пухкий шоколадний пиріг на молоці: простий рецепт

Можна говорити багато про випічку, але в пріоритеті завжди будуть рецепти швидкого приготування. І запропонований…

2 години ago

У Польщі жорстоко вбили і розчленували 48-річного українця

На агропідприємстві у селищі Рокіціни на півночі Польщі жорстоко вбили і розчленували 48-річного українця, а…

2 години ago