ПОДІЇ

Спецслужби рф залучають до “мінувань” в Україні підлітків, – СБУ

СБУ задокументувала численні спроби спецслужб рф розхитати внутрішню обстановку в Україні через фейкові повідомлення про “мінування” інфраструктури, до чого в рф навіть залучили дітей. 

Про це повідомляє пресслужба СБУ.

З початку 2023 року було отримано понад 2 тисяч анонімних погроз щодо підриву держустанов, шкіл, лікарень та інших місць масового скупчення людей. 

За даними СБУ, більшість інформації про псевдомінування надходила як інтернет-повідомлення з території рф, а також від українських “абонентів”.

“Встановлено, що для “розсилання” терористичних повідомлень російські спецслужби все частіше залучають неповнолітніх дітей. Для вербування українських підлітків окупанти використовують заборонену соцмережу “Вконтакте”, підконтрольні Телеграм-канали та ігрові інтернет-платформи. На цих ресурсах представники спецслужб рф “знайомляться” з юними користувачами і пропонують їм співпрацю. Дуже часто для схилення дітей до підривної діяльності ворог застосовує методи шантажу та психологічних маніпуляцій, а також пропонує “легкі” гроші. Перед відправленням повідомлень про фейкові мінування “анонімні терористи” отримують від своїх російських кураторів перелік “пріоритетних” об’єктів в Україні”, – повідомили в СБУ.

Для анонімності “листів” їхні автори надсилають їх із використанням спеціалізованого програмного забезпечення. Одна СБУ все одно встановлює їхні особи, документує злочинну діяльність і притягує до відповідальності.

Так, у Черкасах викрито двох учнів старших класів місцевої школи, які у липні цього року повідомили про “мінування” обласної військової адміністрації та міського торговельного центру.

За даними слідства, юнаки діяли за вказівкою представників ФСБ росії, які завербували обох школярів через підконтрольні рф Телеграм-канали.

Читайте також: Сумський завод постачав до рф насоси для атомних реакторів

За цим та іншими фактами тривають розслідування за ст. 259 Кримінального кодексу України (завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності).

Санкція статті передбачає покарання до 8 років позбавлення волі. Якщо зловмиснику не виповнилося 16 років, то за злочин відповідатимуть його батьки або особи, що їх заміняють.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

У ДПСУ розповіли, скільки чоловіків загинули від початку року, перепливаючи Тису

У річці Тиса в Закарпатській області від початку воєнного стану виявили тіла 28 чоловіків, які…

5 хв. ago

“Укрпошта” продає на аукціоні посилки, які не забрали отримувачі: де можна придбати

АТ «Укрпошта» продає невручені посилки на аукціоні.  Про це повідомили в пресслужбі компанії. «Трапляється, коли…

21 хв. ago

Рада прийняла закон про боротьбу з “чорним зерном”

Парламент підтримав у другому читанні та в цілому законопроєкти №10168-2/10169-2 про боротьбу з «чорним зерном»…

43 хв. ago

В Іспанії остаточно скасовують кориду

В Іспанії розпочали процедуру остаточного скасування кориди. Цьогоріч там не вручатимуть національну премію із цього…

1 годину ago

Перше в Україні масштабне дослідження ігрової залежності: результати та висновки

Ринок азартних ігор в Україні активно розвивається після легалізації 2020 року. Зростає кількість онлайн-казино і…

1 годину ago

Екс-футболіст “Динамо” Алієв зізнався в залежності від азартних ігор

Олександр Алієв, колишній футболіст київського Динамо, прожив кілька хвилюючих і загадкових років, плекаючи залежність від…

1 годину ago