Озвучено оновлений прогноз погоди на весну

event 12:25 Неділя 11 Квітня 2021 ПОДІЇ

Вже 11 квітня холодний фронт залишить територію країни, йому на зміну прийде тепла повітряна маса, і почнеться поступове підвищення температури. При цьому можливі невеликі дощі і сильний вітер. Завідувачка відділу кліматичних досліджень і довгострокових прогнозів погоди Українського гідрометеорологічного інституту НАН Вазіра Мартазінова розповіла, що і квітень, і травень цього року будуть відрізнятися нестійкою погодою.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Потепління спершу прийде на схід країни. Там уже з 11 квітня буде + 15°С і вище. На решту території України потепління прийде трохи пізніше, після 12 квітня.

Весна в цьому році затяжна, погодні умови зараз дуже нестійкі. Може бути не одна хвиля холоду і не одна хвиля тепла і в квітні, і в травні. Тепер це нормально для нас – кожні 4-5 днів зміна погоди.

За її словами, перелом в погоді вже стався – і зима скінчилася, і весна почалася, але її нестійкість не дозволяє відчути, що весна повністю вступила в свої права.

Коментар:Потрібно дочекатися 15 квітня. Там вже і температура буде вищою, і окремі дні будуть дуже теплими. До речі, за ним можна буде визначити, яким буде травень. Травневі дні не будуть кращими, ніж ті теплі дні в квітні“, – повідомила пані Вазіра.

За її словами, погода на травневі свята і на Великдень навряд чи буде по-весняному теплою. Черговий прохолодний період почнеться ще в кінці квітня.

Коментар:Помилка довгострокового прогнозу – плюс-мінус два дні. Але поки що видно, що весь тиждень до Великодня погода буде млява, з опадами. Мабуть, Пасха буде прохолодною, хоч і без опадів“, – спрогнозувала Вазіра Мартазінова.

Однак відразу після Великодня погода порадує справжнім весняним теплом. В цілому травень буде відносно прохолодним у порівнянні з попередніми роками.

Коментар:Тиждень після Великодня буде дуже хорошим. Але травень теж піде не дуже активно. Він наближається до тих норм, які були в 1961-90 роках“, – резюмувала завідувачка відділом кліматичних досліджень.

Джерело: сайт Agronews

Читайте також: На Рівненщині розпочалася посівна кампанія

Останні новини
07.05.2021, П’ятниця
06.05.2021, Четвер
05.05.2021, Середа
04.05.2021, Вівторок
03.05.2021, Понеділок
02.05.2021, Неділя
01.05.2021, Субота
30.04.2021, П’ятниця
Читати більше новинarrow_forward