На Закарпатті дитина прокусила китайську іграшку та ледь не померла

event 12:19 Вівторок 26 Жовтня 2021 ПОДІЇ

Хлопчика врятувало те, що сім’я живе неподалік від лікарні. Іграшку, що ледь не вбила дитину, придбали в місцевому магазині.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

5-річний хлопчик прокусив неонову паличку китайського виробництва і почав задихатися.

Медики одразу ввели дитині сильнодіючі протиалергічні препарати.

Коментар: Набряк може опускатися нижче до гортані й до трахеї і це ускладнює дихання. Тому треба реагувати миттєво. Це може ще призвести до системної реакції організму – анафілактичного шоку“, – пояснює алергологиня Оксана Коваль.

У магазині, де мати купила іграшку, ще чотири таких і досі лишаються на вітрині. Продавці кажуть, зняти товар з продажу не мають права, проте тепер, мовляв, покупців попереджають. 

Своєю чергою мати постраждалої дитини переконана – таке попередження має бути на упаковці чи етикетці.

На упаковці зазначено, що товар із Китаю імпортує житомирське товариство. У Держпродспоживслужбі зазначають, що достеменних відомостей про такого імпортера в них немає. А з такого питання до них ніхто не звертався. Здійснювати ж позапланову перевірку Держпродспоживслужба має право у разі звернень спожівачів. 

Але ж відповідальних  все ж шукатимуть. Якщо потерпілі не мовчатимуть.

Коментар: Споживач зобов‘язаний чітко зафіксувати, у кого він отримав послугу або продукцію. Якщо мова йде про порушення прав дитини, коли безпосередньо може виникати загроза життю чи здоров’ю дитини, то такі питання на сьогоднішній день розглядає і прокуратура“, – пояснює представник ГО із захисту прав споживачів Володимир Поляк.

Тоді весь товар із продажу вилучають, а потерпілі через суд можуть сподіватися на матеріальне та моральне відшкодування. Проте такі справи до суду доходять вкрай рідко.

Коментар: Споживачі не хочуть втягуватися у судові тяганини. Зазвичай йде звернення до магазину, або до продавця й вирішується на місці чи з заміною товару, чи поверненням коштів“, – зазначає юрист Павло Мельник.

Читайте також: Алек Болдвін на зйомках вбив українку-оператора та важко поранив режисера

Джерело

Останні новини
27.11.2021, Субота
26.11.2021, П’ятниця
25.11.2021, Четвер
24.11.2021, Середа
23.11.2021, Вівторок
22.11.2021, Понеділок
21.11.2021, Неділя
20.11.2021, Субота
Читати більше новинarrow_forward