Дім-Сад

Жовтіє і падає розсада: у чому причина і як не залишитися без урожаю

Розсада вимагає постійної уваги і правильного догляду. Зіпсувати її дуже легко – достатньо всього раз переборщити з водою, добривами або занадто рано винести на вулицю, і розсада в’яне і падає. Але часто вона ще й жовтіє. Чому все це відбувається – розберемося далі, пише Уніан.

Чому розсада в’яне і падає — поширені причини

Є кілька пояснень, чому падає розсада. Досвідчені городники кажуть, що причина може бути такою:

  • пересихання – саме через нестачу вологи в ґрунті падає розсада;
  • перегрів – це може бути причиною, якщо рослини перебувають під прямими сонячними променями або поруч із нагрівальним приладом. Якщо ви помітили, що в’яне і жовтіє розсада, переставте її в більш прохолодне місце;
  • нестача світла – до млявості може призвести і погане освітлення;
  • проблеми з ґрунтом – якщо в землі недостатньо поживних речовин або неправильний рівень pH, це може бути причиною, чому жовтіє розсада помідорів, огірків та інших рослин.

Причиною також можуть бути шкідники або хвороби. Не забувайте удобрювати і загартовувати сіянці, щоб не залишитися без урожаю.

Що робити, якщо жовтіє розсада огірків і помідорів

Найчастіше розсада огірків жовтіє від проблем із ґрунтом, нестачі вологи і світла. Це ж стосується і помідорів. Є кілька способів врятувати рослини, залежно від конкретної причини.

Розсада росте повільно, нижнє листя починає жовтіти, а верхнє набуває блякло-зеленого відтінку? Такі ознаки можуть свідчити про дефіцит азоту. Доволі часто це трапляється у сіянців томатів, баклажана і перцю. Рішення – обприскування розчином сечовини. Для його приготування вам потрібно змішати 1,5 г сухої речовини з 1 літром води.

Якщо листя починає жовтіти, краї сохнути, а на поверхні листової пластини з’являються світлі та червоні плями, є ймовірність, що причина в нестачі калію. Для заповнення дефіциту підживлюйте рослини розчином з 1,5 г сульфату калію та 1 літра води.

А щоб запобігти появі жовтого листя в огірків, городники радять кожні 10 днів поливати сіянці одним “супер-засобом”. У 10 літрів води вам потрібно додати 30 крапель йоду, 1 літр молока і натерти 20 грамів господарського мила.

Що робити якщо розсада помідор падає

Для початку, давайте розберемося, чому розсада опускає листя, а ніжка стоншується. Однією з найпоширеніших причин є нестача або навпаки надлишок вологи. Завжди стежте за станом ґрунту.

Не менш поширеною причиною, чому стоншується ніжка розсади, є нестача світла. У цьому випадку, рослини починають тягнутися до сонячних променів, а листя опускатися.

Крім того, стежте за температурою. Перегрів або переохолодження рослин може призвести до того, що вони пропадуть.

Читайте також: Коли садити кукурудзу згідно з місячним календарем

Але що робити, якщо розсада падає? Є кілька рішень:

  • переконайтеся, що світла і вологи достатньо;
  • якщо ви вважаєте, що проблема в нестачі поживних речовин, удобріть рослини. Для сіянців помідор рекомендується використовувати добрива, багаті на азот, фосфор і калій;
  • перевірте температуру – пам’ятайте, що помідори люблять тепло.

Якщо ж ви помітили, що у розсади чорна ніжка, то це свідчить про бактеріальне захворювання. Добриво тут не допоможе. Вам потрібно видалити заражені сіянці, а решту – обробити і пересадити. Якщо немає можливості купити новий ґрунт, можете “знезаразити” раніше використану землю. Для цього її можна просмажити і полити розчином з фунгіцидом. Перед пересадкою здорових саджанців не забудьте ретельно вимити ємність.

Марія Апельмон

Маша любителька побитися об заклад, про точність її прогнозу погоди. Вона знає, чи потрібно завтра брати із собою парасольку, чи краще не виходити з дому через пекельну спеку. Інколи напише прогноз погоди краще, ніж Укргідрометцентр. Окрім цього захоплюється астрологією. Полюбляє писати гороскопчики і хвалити Козерогів. Точно знає, що чекає вас сьогодні, завтра і навіть через тиждень. А ще вона не відривається від сучасної літератури (*Кідрук one love) та є поціновувачем смачного індійського чаю.

Недавні новини

Народне свято 17 травня: шість головних заборон цього дня

Православна церква України 17 травня за новим стилем вшановує пам'ять апостола від 70-ти Адроника і…

8 години ago

Загальна мобілізація: чи вважається кинута в поштову скриньку повістка врученою

У Міноборони розповіли, чи вважається кинута в поштову скриньку повістка врученою. Речник Міністерства оборони України…

9 години ago

Чому сохне листя на смородинових кущах: основні причини

Якщо листя на смородині почало сохнути й скручуватися, це означає, що рослину вразили комахи-шкідники, а…

9 години ago

У Дніпрі 17-річний хлопець вистрелив у сусіда: постраждалий помер

В ГУНП повідомили, що стрілянина сталася на вулиці Володимира Івасюка, пише dnepr.info.  Там між сусідами…

10 години ago

ТЦК будуть присвоювати кожному чоловіку особистий код

Військовозобов’язаним чоловікам в Україні вклеюватимуть штрих-код у військовий квиток. Він дозволить працівникам ТЦК при перевірці…

10 години ago

Тайсон Ф’юрі пожертвує Україні 1,25 млн доларів зі свого гонорару за бій з Усиком

Володар поясу Всесвітньої боксерської ради (WBC) Тайсон Ф'юрі (34 - перемог, 0 - поразок, 1-…

10 години ago