Дім-Сад

У чому вирощувати розсаду — вибираємо правильну ємність

Ємності для розсади бувають різних форм і розмірів, для їх виготовлення використовують різноманітні матеріали. Як дачникові вибрати оптимальний варіант, розповіли експерти, пише Ukr.Media.

Ємності для розсади — целюлозні та торф’яні горщики та касети

Це, як правило, дуже щільні ємності, але їх вистачає на 3-4 тижні інтенсивного вирощування. Що це означає? Якщо ми поливаємо нашу розсаду через день, то до кінця місяця ці горщики починають розмокати, а до кінця вегетаційного періоду стає досить проблематично перенести нашу розсаду у відкритий ґрунт. Однак у таких ємностей є свої переваги. Це хороша повітро- і вологопроникність, завдяки чому коренева система в них розвиватиметься швидше.

Керамічні горщики

Кераміка добре дихає, але вона вступає в хімічні реакції з мінеральними солями, які ми вносимо у вигляді добрив. Тому під час вирощування розсади в керамічних горщиках необхідно пам’ятати, що можливі зміни кислотності та сповільнене надходження поживних елементів до коріння рослин, додали експерти.

Ємність із джуту

Звісно, вони довговічні, на відміну від торф’яних чи целюлозних горщиків, не крихкі, не б’ються, як керамічні, але вони дорожчі. При цьому коренева система буде дихати по всій поверхні. Тому, якщо є необхідність наростити швидше і якісніше кореневу систему, придивіться до джутових ємностей для вирощування розсади. Але найпоширенішими матеріалами, звичайно ж, є пластик, поліетилен, поліпропілен.

Колір пластику при цьому не впливає на ростові якості культур.

Читайте також: Чому фікус скидає листя: можлива причина

Пластикові ємності

Це найпоширеніший варіант, яким користуються практично всі садівники й овочівники. Але при виборі пластикових горщиків обов’язково звертайте увагу на їх маркування. Для вирощування розсади ідеальним варіантом буде пластик високої щільності, низької щільності та поліпропілен. Власне, це буде відображено на самому горщику або на касеті у вигляді цифрового позначення. Нам необхідно знаходити цифри 1, 2, 4 і 5. Інші варіанти — це пластик, який не зовсім підходить для вирощування розсади, поділилися експерти.

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Тепер штрафи виписуватимуть 4 рази на рік всім ухилянтам: подробиці

З 18 травня набуде чинності новий закон про мобілізацію, який зобов’язує всіх чоловіків призивного віку…

58 хв. ago

Від 450 до 3100 грн: хто отримає разову грошову виплату до Дня Незалежності України

Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області нагадало, що разову грошову виплату до Дня…

1 годину ago

Чи прийде в Україну справжнє тепло до кінця тижня: прогноз погоди від синоптика

До кінця тижня в Україні збережеться холодна нестійка погода з заморозками у деяких областях, місцями…

1 годину ago

Народне свято 14 травня: для яких справ вдалий цей день

Православна церква України 14 травня за новим стилем вшановує пам'ять мученика Ісидора, святого Леонтія Єрусалимського…

2 години ago

На Дніпропетровщині 17-річний хлопець вистрелив у сусіда

Інцидент стався у Дніпрі 11 травня. Конфлікт між сусідами виник у дворі біля будинку по…

4 години ago

У Раді відповіли, скільки часу потрібно на розгляд економічного бронювання від мобілізації

Наразі немає активних кроків щодо запровадження економічного бронювання. Про це заявив перший заступник голови Верховної…

4 години ago