Дім-Сад

Що класти під картоплю, щоб був потужний урожай: поради городникам

Кожен досвідчений городник знає (а новачкові варто запам’ятати), що посадка картоплі неможлива без правильно обраної ділянки землі. Ґрунт на ній має бути родючим, пухким, легким і зі слабокислою реакцією. Якщо саме такими показниками славиться ваш город – пропонуємо розібратися разом, що покласти в лунку при посадці картоплі для гарного врожаю, пише Уніан.

Як підготувати город до посадки картоплі – загальні правила

Картоплю не можна висаджувати будь-де – важливо дотримуватися правил сівозміни, щоб домогтися дійсно гарного врожаю. Це означає, що картопля не повинна рости на одному і тому ж місці 2 роки поспіль. Також картоплю не можна висаджувати після перцю, помідорів і баклажанів, але можна після капусти, моркви, буряка й огірків.

Бажано готувати город під посадку коренеплоду ще восени – для цього дачники скопують землю на глибину в багнет лопати, прибирають бур’яни, розкидають коржі гною і присипають їх піском. Важливо, що свіжу органіку можна використовувати тільки під час осінньої підготовки, але навесні краще брати гній, що перепрів. На кожен квадратний метр ділянки достатньо буде 8-10 кг добрива. Також не зайвим буде розпушити ґрунт на глибину 10-12 см, а потім розрівняти граблями.

З покоління в покоління дачники розповідають своїм дітям і онукам, що покласти в лунку під час посадки картоплі для гарного врожаю. Як правило, народні методи добрив нічим не гірші за “хімію” з магазину – у багатьох випадках вони виявляються навіть ефективнішими. Розглянемо деякі з них.

Читайте також: Як правильно посадити лохину, щоб прижилася: поради садівників

Кролячий\кінський гній і пташиний послід

Це один з варіантів того, що краще вносити в лунку під час посадки картоплі – гній сприятливо впливає і на ґрунт, і на рослини. Якщо грамотно використовувати це добриво, то можна помітно підвищити родючість землі. Рецепт такий:

  • бочку 100-200 л на 2\3 заповнити гноєм;
  • залити водою, накрити плівкою або кришкою;
  • залишити на 2 тижні “бродити”, перемішувати 2-3 рази на день;
  • після закінчення цього терміну додати 1-2 кг деревної золи (1 кг на 100 л).

Посадка картоплі з такою підгодівлею буде простою і зручною – вам достатньо просто додати по 1 л суміші в кожну лунку з коренеплодом.

Якщо ви для себе вирішили, що удобрити картоплю хочете пташиним послідом, то 700 гр головного компонента потрібно розвести в 10 л теплої води, накрити ємність плівкою або кришкою і прибрати в тепле місце. Настоювати розчин 3 дні, потім процідити і додавати по 1 л у кожну лунку.

Трав’яний настій

Мало хто знає, що покласти в лунку під час посадки картоплі можна й екологічно “правильні” добрива – наприклад, скошену траву. Вона має всі необхідні для картоплі поживні компоненти, а вам не доведеться болісно вишукувати потрібні екскременти.

Для того, щоб зробити добриво під картоплю з трави, дотримуйтесь інструкції:

  • зберіть скошену траву (можна навіть бур’яни) разом із коренем;
  • викладіть рослини в бочку на 2\3 від її обсягу;
  • додайте 30 гр сечовини;
  • залийте водою, перемішайте, накрийте кришкою або плівкою;
  • залиште на 2 тижні в темному теплому місці.

Читайте також: Врятуйте ваш врожай: 5 поширених помилок при пересадці овочів, які слід уникати

Найголовніше — стежити за тим, щоб у бочку не потрапляли сонячні промені, інакше вся ваша праця зійде нанівець. Після того як добриво буде готове, його можна додавати по 1 л для кожної лунки з картоплею.

Марія Апельмон

Маша любителька побитися об заклад, про точність її прогнозу погоди. Вона знає, чи потрібно завтра брати із собою парасольку, чи краще не виходити з дому через пекельну спеку. Інколи напише прогноз погоди краще, ніж Укргідрометцентр. Окрім цього захоплюється астрологією. Полюбляє писати гороскопчики і хвалити Козерогів. Точно знає, що чекає вас сьогодні, завтра і навіть через тиждень. А ще вона не відривається від сучасної літератури (*Кідрук one love) та є поціновувачем смачного індійського чаю.

Недавні новини

Що станеться з організмом, якщо ви будете щовечора їсти цибулю

Ріпчаста цибуля — один із найпопулярніших овочів. Ми потроху додаємо її до різних страв —…

6 години ago

Запорізька АЕС знову на порозі блекауту – Енергоатом

Сьогодні, 23 травня, Запорізька атомна електростанція (ЗАЕС), яка перебуває під російською окупацією, вчергове втратила підключення…

7 години ago

Кому цікаві пропозиції, а кому – проблеми: Гороскоп на 24 травня

Астрологи підготували гороскоп на 24 травня для усіх знаків Зодіаку. Що вас очікує в четвер,…

8 години ago

Нацбанк введе обмеження на банківські перекази: до 30 операцій на місяць

Національний банк України (НБУ) запровадить обмеження на переказ коштів з карти на карту 30 операціями…

9 години ago

У Раді підтвердили, що збираються підвищувати податки для українців

Щоб знайти додаткові джерела фінансування армії, влада змушена буде підвищити основні податки, у тому числі…

9 години ago

“Бронь від мобілізації треба розігрувати у лотерею” — Гетманцев

Голова фінансового комітету Верховної Ради України Данило Гетманцев висловив пропозицію щодо бронювання від мобілізації, пропонуючи…

9 години ago