Дім-Сад

Пора діставати добрива: ці рослини відмовляться цвісти без зимових підживлень

Взимку багато рослин впадають у сплячку, але кімнатні квіти спокійно ростуть, а деякі з них навіть цвітуть. Які квіти варто удобрювати зараз та чим?

Підгодовувати кімнатні рослини можна і навіть потрібно, оскільки ґрунт у горщику, якого б обсягу він не був, з часом виснажується. Більшість домашніх квітів підгодовують із березня по жовтень — у період їхнього інтенсивного зростання. А ось взимку більшій частині рослин добрива не потрібні, тому що сонячного дня для їхнього зростання не вистачає, пише Ukr.Media.

Взимку рослини, як правило, мають досить стресовий стан. Світла, навіть на південних вікнах, не вистачає. Відповідно, цвісти будуть лише найстійкіші й ті рослини, у яких період цвітіння збігається із зимовим періодом. Декоративно-листяну рослину не потрібно годувати з жовтня до травня за умови, що вона не цвіте в цей період. Якщо підгодовувати рослину на темному підвіконні, то через нестачу світла та велику кількість азоту в ґрунті вона може почати рости. Однак зимові пагони у неї будуть слабкими, ламкими та нестійкими до інфекцій.

Багато квітникарів встановлюють для рослин додаткові джерела освітлення. І, за словами фахівців, з таким підсвічуванням рослинам можна давати щомісячні підживлення. А от ті культури, які цвітуть восени та взимку, зараз, навпаки, потребують додаткового догляду.

Орхідеї фаленопсиси, азалії, фіалки, ріпсалідопсис, найбільш відомий у народі як різдвяний кактус — усі ці квіти у зимово-осінній період краще підтримати підгодівлями. Для цього рекомендується використовувати готові добрива. Їхній широкий асортимент можна знайти в будь-якому квітковому магазині.

Читайте також: Ці п’ять рослин не терплять перегній: поради садівникам та дачникам

Важливо враховувати, що підживлення, як правило, поділяються на добрива для декоративно-листяних та декоративно-квітучих рослин. А для деяких рослин — сукулентів, кактусів, орхідей — краще використовувати спеціалізовані добрива, там для них підібрано певний склад макро- та мікроелементів у дозуванні. Додатково для надання рослинам сил можна використовувати прості підживлення, які легко забезпечити в домашніх умовах.

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Якщо у чоловіка немає військового квитка з собою: які можуть бути наслідки з 18 травня

У суботу, 18 травня, в Україні набуває чинності новий закон про мобілізацію. Згідно з новим…

11 хв. ago

На Одещині жінка заради лайків поїла алкоголем 2-річну племінницю у прямому ефірі

На Одещині 23-річна жінка поїла свою дворічну племінницю пивом, лаялася та шарпала дитину. Знущання вона…

29 хв. ago

Хотів виїхати у Польщу до бабусі: суд оштрафував жителя Рівненщини за підроблені документи

Суд на Волині оштрафував жителя Рівненщини на 34 тисячі гривень. Чоловік намагався виїхати за кордон…

56 хв. ago

На Хмельниччині судили військового в запасі за відмову від бойової повістки

Славутський міськрайонний суд виніс вирок 22-річному хлопцеві за ухилення від мобілізації. Звільнений в запас військовослужбовець…

2 години ago

Данія виділить Україні новий пакет допомоги на 815 млн доларів

Данія оголосила про черговий пакет військової допомоги для України на 5,6 млрд крон (815 млн…

2 години ago

Уряд розглядає можливість бронювати без обмежень працівників двох сфер

Кабінет міністрів вніс зміни до Порядку бронювання військовозобов'язаних. Працівники критично важливих підприємств ПЕК та ІТ…

2 години ago