Дім-Сад

Місячний посівний календар на січень 2024: що потрібно зробити на підвіконні та в саду

Перший місяць року, січень, не дуже насичений період для садівників та городників. Тим не менш, у них все одно знайдеться достатньо занять, пише уніан

Здебільшого цього місяця вирощують зелень та розсаду на підвіконні, а також садять овочі у теплиці. У саду займаються снігозатриманням та захищають квіти від морозу. До кінця січня дачники закуповуються насінням та ґрунтом для майбутнього сільськогосподарського сезону.

Місячний посівний календар допоможе розпланувати роботу на ділянці. Різні фази Місяця чинять різний вплив на рослини. У зростаючого Місяця рекомендується проводити посадку квітів і овочів, які плодоносять над землею, а в спадний Місяць висаджують коренеплоди. У дні молодика і повні рослини не чіпають, оскільки вони стають особливо вразливими.

Наш місячний посівний календар на січень 2024 року допоможе вам ефективно розпланувати роботи на ділянці та на підвіконні.

Місячний посівний календар на січень 2024 іву овочів та квітів на розсаду. Рекомендується поливати та удобрювати розсаду органікою, а також удобрювати квіти у горщиках.

3-4 січня – вдалий період для посадки в теплиці та на підвіконні ріпи, картоплі, топінамбуру, буряків та моркви. Можна вирощувати зелень та прянощі. У теплицях – посів редьки, селери, всіх видів цибулі. На клумбі рекомендується сіяти гвоздику, айстри, левову зіву, вербени та жоржини.

5-7 січня – родючий період, що підходить для вирощування зелені, посіву цибулі-порею, моркви та буряків. У теплиці рекомендується сіяти помідори, перці, баклажани та тютюн. Допускаються поливи та підживлення. У саду можна проводити снігозатримання та вносити органічні добрива. Також хороший час для посадки спор грибів та роботи з міцелієм. Слід уникати обробки рослин отрутохімікатами.

8-9 січня – неврожайні дні. Рекомендується садити цибулю, часник та зелень на підвіконні. Від посівів, пікірувань та пересадок інших культур краще утриматися. Дозволяється обрізка та зимова побілка дерев.

10-11 січня – дні молодика. Посівний календар не рекомендує працювати із рослинами.

Читайте також: Як садити дрібне насіння: хитрість, яка спростить життя дачникам

12-13 січня – дуже неродючі дні для будь-яких посадок та посівів. Можна займатися замочуванням та пророщуванням насіння, удобрювати ґрунт, викопувати бур’яни та мульчувати грядки з озимими культурами. Дозволяється підживлення розсадки органікою.

14-15 січня – сприятливий період для посадки дині, кавунів, огірків, шпинату, селери, базиліка та зелені у теплиці та будинки. Дуже вдалі дні для вирощування цілющих рослин та прянощів на підвіконні. Рекомендується проводити рясні поливи, пікірування саджанців та вносити мінеральні добрива, але не варто обрізати гілки рослин.

16-17 січня – вдалі дні для посадки цибулі на зелень, часнику, петрушки, шпинату та гострого перцю. У теплиці можна висадити розсаду квасолі та томатів. Для інших видів рослин ці дні є сприятливими.

18-19 січня – дуже родючий період, коли всі посаджені рослини успішно приживаються та приносять багатий урожай.

20-22 січня – вдалий час для посіву фенхелю, кропу, квасолі та сочевиці у теплиці. При плюсовій температурі можна висаджувати чагарники та плодові дерева. Також дозволено розпушувати ґрунт та видаляти бур’яни, але не рекомендується поливати, пересаджувати та обрізати рослини.

23-24 січня – врожайні дні, у теплиці та на підвіконні можна садити будь-які рослини. Під плівковим укриттям рекомендується посадити томати, перець, баклажани, патисони, гарбуз, солодкий та гострий перець, квасолю та горох. На клумбі можна провести посів жоржин, чорнобривців. Утримайтеся від внесення мінеральних добрив, а також від обрізання та прищипування дерев (рани гояться повільно).

25-26 січня – дні повного місяця. Місячний посівний календар на січень не рекомендує працювати з рослинами.

27-29 січня – вдалий період для посадки та пересадки цибулинних рослин та квітів. Хороші дні для посадки різних квітів та квітучих кущів, а також для підготовки живильної розсади та компосту. Дозволені підживлення органічними добривами.

30-31 січня – дуже вдалі дні для посіву редьки, цибулі, пастернаку, моркви, ріпи, картоплі, буряків та часнику в опалюваних теплицях. Можна проводити добрива, перекопувати і мульчувати ґрунт, займатися снігозатриманням, пересаджувати кімнатні квіти, але слід уникати травмування коріння рослин.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Квіти на День матері: 5 ключових питань

Дарувати букети рідним та близьким можна з приводу та без. Ви зробите мудро, якщо цієї…

11 години ago

На Закарпатті чоловік підробив свідоцтво про смерть дружини, щоб виїхати за кордон

Прикордонники затримали чоловіка, який разом зі своєю 16-річною донькою намагався перетнути кордон. Він пред’явив свідоцтво…

13 години ago

У Луцьку викликали поліцію у тролейбус, бо жінка не трималася за поручень

У Луцьку в тролейбус №15 викликали правоохоронців, бо жінка не трималася за поручень. Про це…

13 години ago

12 класів школи: у Раді розповіли про масштабну реформу середньої освіти

В Україні продовжується велика реформа середньої шкільної освіти та поступове введення 12-річки. В її рамках…

14 години ago

На Київщині викрили двох чоловіків, які “зливали” місця вручення повісток

На Київщині правоохоронці викрили адміністраторів інтернет-спільнот, які у месенджерах допомагали громадянам призовного віку уникати мобілізації.…

14 години ago

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених

Сьогодні, 8 травня, під час пленарного засідання Верховна Рада дозволила деяким категоріям ув’язнених мобілізуватися до…

14 години ago