Дім-Сад

Копати картоплю потрібно в ці дати: місячний календар на серпень і вересень

Викопування картоплі – хвилюючий момент для кожного городника, адже кожному хочеться, щоб його праця виявилася не марною. Від того, як і коли ви зробите цю процедуру, залежить кількість і якість врожаю, пише уніан

Ми з’ясували, коли краще копати картоплю у 2024 році.

Коли копати картоплю за місячним календарем

Досвідчені садівники вважають, що час викопування коренеплоду безпосередньо залежить від того, який сорт ви посадили, як йдуть справи з погодою і в якому регіоні країни розташований город. Середньостиглі прибирають наприкінці серпня-початку вересня.

Для того щоб не помилитися, рекомендуємо орієнтуватися не тільки на городні ознаки, а й на місячний календар. Запам’ятайте, коли копати картоплю в серпні – для цього найкраще підходить період з 14 по 20 число, 25, 29 і 30 серпня.

Що стосується того, коли копати картоплю у вересні, то в першому місяці осені сприятливих дат набагато більше – 1-2 число, період з 6 до 11 вересня, з 15 до 21 вересня, з 23 до 26 вересня, а також 29 і 30 число.

Читайте також: Після чого не можна садити часник на зиму: яких помилок припускаються городники

Як зрозуміти, що пора викопувати картоплю – ознаки

Після того як ви розібралися, коли краще копати картоплю цього року, важливо дізнатися, за якими ознаками можна визначити, що коренеплід готовий з’явитися на світ, і як правильно його дістати із земних надр.

По-перше, зверніть увагу на бадилля – при дозріванні картоплі воно набуває жовтого відтінку і починає потроху в’янути. Городники кажуть, що це найбільш явна ознака необхідності збирання. По-друге, бульбу легко можна відокремити від самого бадилля, а шкірка у неї товста і без ознак лущення. І третя, додаткова, ознака – розмір бульб абсолютно відповідає необхідним параметрам сорту.

Читайте також: Чому абрикоси не плодоносять: причини та рішення

Для викопування картоплі потрібно вибрати сприятливу дату за місячним календарем і переконатися, що день буде сухим і ясним. Необхідно обережно підкопувати кущі вилами, щоб не пошкодити бульби. Зібрати всі “знахідки” у відро, потім висипати на газету або сухий асфальт, щоб просушити. Далі коренеплоди можна прибирати на зберігання в льох.

Марія Апельмон

Маша любителька побитися об заклад, про точність її прогнозу погоди. Вона знає, чи потрібно завтра брати із собою парасольку, чи краще не виходити з дому через пекельну спеку. Інколи напише прогноз погоди краще, ніж Укргідрометцентр. Окрім цього захоплюється астрологією. Полюбляє писати гороскопчики і хвалити Козерогів. Точно знає, що чекає вас сьогодні, завтра і навіть через тиждень. А ще вона не відривається від сучасної літератури (*Кідрук one love) та є поціновувачем смачного індійського чаю.

Недавні новини

На Миколаївщині п’яний син збив свого батька – той помер у реанімації

На Миколаївщині п'яний чоловік на автомобілі Mercedes-Benz Vito, здаючи заднім ходом, збив свого батька, після…

4 години ago

На Черкащині 22-річний чоловік до смерті забив односельця

Суд визнав винним жителя села Хутори Черкаського району, який до смерті забив свого односельця. Про…

5 години ago

Завтра в Україну увірвуться дощі та похолодання: прогноз синоптика

У середу, 18 вересня, в Україні знову задощить. Місцями опади будуть сильними та з грозами.…

5 години ago

Ліниві хачапурі на сковороді за кілька хвилин: простий рецепт

Ліниві хачапурі — швидкий і смачний спосіб насолодитися грузинською кухнею без зайвих зусиль. Якщо у…

6 години ago

Червоний чи зелений: лікарі розповіли, який виноград корисніше їсти

Замислювалися ви коли-небудь, який виноград корисніший: червоний чи зелений? Експерти вирішили відповісти на це запитання,…

6 години ago

Експерти розповіли, чим обробити часник від хвороб перед висаджуванням

Лежкість врожаю часнику забезпечує якісний посадковий матеріал. Якщо відразу правильно все робити, тоді головки виростають…

7 години ago