Дім-Сад

Коли та як садити кукурудзу у 2023 році: детальна інструкція

Усі давні цивілізації, які жили на території Америки (ольмеки, майя та ацтеки), зобов’язані своєю появою саме кукурудзі, оскільки з обробітку цієї культури почалося високопродуктивне рільництво, без якого поява розвиненого суспільства була б неможлива.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

В Європі кукурудза з’явилася в XV столітті, а нині її вирощують по всьому світу. Як та коли сіяти кукурудзу, пише zaxid.net.

Коли садити кукурудзу в ґрунт

У відкритий ґрунт кукурудзу висаджують, коли їй уже не зможуть зашкодити заморозки – у травні-червні. Зниження температури повітря до +3°С може уповільнити зростання сіянців аж до повної зупинки. Якщо температура опуститься ще нижче, розсада загине.

Згідно з посівним календарем на 2023 рік, сприятливі дні для висадки овочів у травні – 11, 14, 15, 23, 24, 30, 31, суто для кукурудзи – 30, 31; сприятливі дні для висадки овочів у червні – 1-3, 6, 7, 10, 11, 14-16, 19-21, 27-30, для кукурудзи – 1, 27, 28.

Ґрунт для кукурудзи

Кукурудза – рослина теплолюбна, тому ділянка для неї має бути сонячною і захищеною від вітру. Найкращим ґрунтом для кукурудзи вважається добре дренований родючий і повітропроникний чорнозем, у якому до кукурудзи росли капуста, картопля, буряк, кабачки, помідори, огірки і патисони.

Готувати ділянку під кукурудзу потрібно з осені: необхідно прибрати бур’яни і внести під глибоке перекопування перепрілий гній. Навесні, якщо ґрунт на ділянці важкий, його розпушують, додаючи різану солому або тирсу, після чого поверхню вирівнюють.

Як підготувати посадковий матеріал

Необхідно уважно оглянути насіння і позбутися від пошкоджених або підозрілих екземплярів. Більш того, слід обробити їх перед посадкою «Фітоспоріном». Непогано було б попередньо проростити насіння, помістивши їх на серветку в приміщенні від +23°С і вище. Через 2-3 дні перебування в подібних умовах можна сміливо висаджувати кукурудзу.

Як сіяти кукурудзу

Схема посадки кукурудзи досить проста, оскільки рослини вирощують широкорядним методом в кілька рядків (3-4). Поодинці забороняється висаджувати культуру, оскільки виникнуть проблеми з запиленням і з’явиться велика кількість порожніх качанів. Між рослинами повинна бути не менше 25 см, а між рядками – мінімум 50 см. Якщо занадто ущільнювати посіви, знизиться врожайність, оскільки рослинам доведеться боротися за отримання мікроелементів і корисних речовин.

Зробивши рядки, в кожну лунку можна вилити близько 1 чашки води і почекати поки вбереться. Поміщати потрібно по 3-4 зерна, адже в разі їх проростання позбутися слабких сходів просто. Поглиблювати посадковий матеріал потрібно на 4-5 см. Після присипання слід трохи спресувати поверхню руками і ще зволожити.

Початковий догляд

Садівники-початківці вважають кукурудзу невибагливою культурою й обмежуються її прополюванням і нечастими поливаннями, проте недостатній догляд може призвести до поганого врожаю та виснаження ґрунту на ділянці. Вирощування кукурудзи вимагає регулярного догляду за саджанцями, поки вони ще не зміцніли – їх поливають, прополюють і обов’язково підгортають. Додатково необхідно кілька разів розпушити ґрунт між рослинами, вносити підживлення і захищати кукурудзу від шкідників і хвороб.

Кукурудза вологолюбна: за добу вона може поглинути 2-4 л води, однак перезволоження їй дається важко. Тому вологість ґрунту на ділянці підтримують на рівні 70-80 %, тобто на кожну рослину витрачають по 1-2 л води. Якщо умов для регулярного поливу немає, вам доведеться часто розпушувати ґрунт навколо рослин, щоб якомога довше зберегти в ньому вологу.

Читайте також: Звичайний та місячний календар посадки кукурудзи на травень та червень 2023

Спершу полив сіянців має бути помірним, але з моменту появи на рослинах 7 листків витрату води і частоту поливань поступово збільшують аж до стадії масової появи волотей. Коли ж нитки на качанах почнуть темніти, полив поступово скорочують до помірного.

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Народне свято 17 травня: шість головних заборон цього дня

Православна церква України 17 травня за новим стилем вшановує пам'ять апостола від 70-ти Адроника і…

12 години ago

Загальна мобілізація: чи вважається кинута в поштову скриньку повістка врученою

У Міноборони розповіли, чи вважається кинута в поштову скриньку повістка врученою. Речник Міністерства оборони України…

12 години ago

Чому сохне листя на смородинових кущах: основні причини

Якщо листя на смородині почало сохнути й скручуватися, це означає, що рослину вразили комахи-шкідники, а…

13 години ago

У Дніпрі 17-річний хлопець вистрелив у сусіда: постраждалий помер

В ГУНП повідомили, що стрілянина сталася на вулиці Володимира Івасюка, пише dnepr.info.  Там між сусідами…

13 години ago

ТЦК будуть присвоювати кожному чоловіку особистий код

Військовозобов’язаним чоловікам в Україні вклеюватимуть штрих-код у військовий квиток. Він дозволить працівникам ТЦК при перевірці…

14 години ago

Тайсон Ф’юрі пожертвує Україні 1,25 млн доларів зі свого гонорару за бій з Усиком

Володар поясу Всесвітньої боксерської ради (WBC) Тайсон Ф'юрі (34 - перемог, 0 - поразок, 1-…

14 години ago