Дім-Сад

Коли поливати помідори, зранку чи увечері: поради від агронома

Відповідний час поливу томатів в тепличних умовах має дуже важливе значення для розвитку рослин та рівня врожайності. При неправильному поливі з’являються хвороби, знижується врожайність та рослини гинуть, пише Книга порад.

Ранок.

Поливайте томати вранці, щоб покращити водопостачання та швидке випаровування вологи. Полив вранці знижує ризик появи грибків, що можуть виникнути при великій кількості вологи вночі. Вода висохне до вечора та знижує ризик появи цвілі.

Вечір.

При вечірньому поливі рослини вбирають вологу всю ніч. Це дуже корисно під час спекотних днів. Однак, вечірній полив призводить до підвищення рівня вологості в теплиці, через що може виникнути грибок. Тому, потрібно забезпечити гарну вентиляцію та поливати рослини лише під корінь.

Температура та вологість.

Температура повітря та вологість в теплиці дуже важливі. При високій температурі вдень полив допоможе томатам добре перенести спеку. Вологість повітря, також, має значення. При високому показнику, поливайте рослини вранці, щоб уникнути хвороб. Якщо вологість низька, можна полити томати ввечері, але обережно та забезпечивши гарну вентиляцію.

Не потрапляйте рідиною на листя та стебла, щоб уникнути появи грибка. Поливайте рослини під корінь. Найкращим варіантом буде крапельний полив, бо він допомагає рівномірно зволожити ґрунт.

Читайте також: Експерти назвали прості та дієві способи, як вигнати ос з саду

Індивідуальні особливості рослин.

В кожної рослини є свої особливості. Деякі сорти томатів більш стійкі до посушливої погоди, іншим знадобиться постійне зволоження. Спостерігайте за станом рослин, щоб визначити найкращий час для поливу. Якщо листя в’яне, потрібно полити томати. Однак, надлишок вологи призводить до загибелі коренів.

Фаза росту.

В різні етапи розвитку потрібно вносити різну кількість рідини. Під час активного росту та формування плодів, поливайте регулярно й рясно. Під час дозрівання плодів полив скорочується, щоб плоди не тріскалися. Стежте за станом ґрунту. Він не повинен пересихати або бути надто вологим.

Щоб досягти гарних результатів, комбінуйте полив вранці та ввечері, залежно від погодних умов й стану рослин.

В спеку полив здійснюється вранці, в прохолодну погоду — ввечері. Використовуйте солому або компост для мульчування, щоб волога зберігалася в ґрунті.

Марія Апельмон

Маша любителька побитися об заклад, про точність її прогнозу погоди. Вона знає, чи потрібно завтра брати із собою парасольку, чи краще не виходити з дому через пекельну спеку. Інколи напише прогноз погоди краще, ніж Укргідрометцентр. Окрім цього захоплюється астрологією. Полюбляє писати гороскопчики і хвалити Козерогів. Точно знає, що чекає вас сьогодні, завтра і навіть через тиждень. А ще вона не відривається від сучасної літератури (*Кідрук one love) та є поціновувачем смачного індійського чаю.

Недавні новини

На Хмельниччині засудили чоловіка, який проігнорував повістку на відправку до військової частини

Суд визнав винуватим 45-річного жителя Дунаєвеччини в ухиленні від призову на військову службу. Про це…

16 хв. ago

На Львівщині лікаря ВЛК затримали на хабарі за липовий діагноз для відстрочки від мобілізації

За хабар ортопед-травматолог обіцяв встановити військовозобов’язаному чоловіку "липовий" діагноз, який надав би відстрочку від мобілізації.…

38 хв. ago

На Житомирщині жінка побила та втопила гостя, через те, що він їй набрид

Суд визнав жительку Житомирщини винною в умисному вбивстві друга по чарці, вона отримала 10 років…

57 хв. ago

На Рівненщині та ще в двох областях створять мандрівну карту для незрячих

На Рівненщині та ще в двох областях створять мандрівну карту для незрячих. Її можна буде…

12 години ago

Падіння пасажира під потяг в метро Києва: з’явилися деталі інциденту

На станції "Університет" червоної гілки столичного метро людина впала на колії.  Про це повідомляється у…

13 години ago

Деяким українцям взагалі не відключатимуть світло: названо регіони

Частині прифронтової території України невідключатимуть світло, попри загальну обстановку в енергетиці країни. Причини – важка…

14 години ago