Дім-Сад

Яку зелень та овочі посадити у липні, щоб отримати гарний врожай до осені

Другий місяць літа вважають серцем для городників. У цей період город або маленька дачна ділянка може приносити хороший урожай. 

Про це повідомляє Газета.

Саме у липні починаємо збирати перший врожай овочів. Викопуємо часник та цибулю, ранню картоплю. На пустуючій землі варто провести повторну посадку зелені чи овочів.

Кріп висівають кожні 15-20 днів все літо. Оскільки насіння сходить повільно, їх потрібно попередньо замочити. Грядка повинна бути добре освітленою, а грунт – досить родючим. На 1 кв.м внесіть відро (10 л) перегною і 1 ст.л нітрофоски або іншого комплексного мінерального добрива. Головне – не загущувати посіви.

Рекордсмен з дозрівання – крес-салат. Зелень з’явиться вже через 2 тижні. Салат листовий зростає трохи довше – близько місяця. Як тільки з’являться сходи, обов’язково прорідити їх, інакше рослини витягнуться, а листя зів’яне і загине. Щоб розетка була пишнішою, не забувайте, що салат – культура вологолюбна: полив в суху погоду обов’язковий.

Замочіть насіння шпинату у воді на пару годин, посійте і через тиждень чекайте сходів. А ще через два тижні урожай буде готовий до вживання.

Читайте також: Стало відомо, коли в «Дії» запрацює бронювання

Насіння руколи зійдуть вже на 5-6-й день. Грунт для цієї культури повинен бути досить поживним і зволоженим. Молоді листочки особливо смачні і ніжні. Найбільш популярні сорти Рококо і Пасьянс.

Посаджені в середині літа петрушка і цибуля-порей порадують вас зеленню в кінці сезону. А наступної весни продовжать своє зростання. Зійдуть раніше інших культур.

Редис теж можна посіяти в липні (і навіть пізніше) з інтервалом 2 тижні. Світловий день стає коротшим, але коренеплоди все одно зростуть соковитими і ніжними, якщо в грунті буде досить азоту. Висаджувати редис можна на щойно звільнену грядку після ранньої картоплі.

Посіяний в липні і зібраний в жовтні дайкон чудово зберігається і до березня не втратить свіжості. Крім того, посів саме в цей час знижує ризик ураження хрестоцвітими блішками, ріповою і капустяною совкою, а також іншими шкідниками.

Читайте також: Гевін Ньюсом — замінить Байдена на виборах в США?

Горох, квасоля і боби також дозрівають досить швидко. До того ж всі ці культури холодостійкі. Перед посівом насіння замочіть на 10-12 годин, а саму грядку добре пролийте. Ідеально садити після дощу.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Як приготувати шашлик з курки: 4 смачні рецепти

Всі знають, що класикою шашлику прийнято вважати свинину, але і з курки можна приготувати смачну…

14 хв. ago

Завтра Україну розжарить до +37: синоптик розповіла, коли відпустить спека

Літня спека продовжує розжарювати Україну, і 1 липня стовпчики термометрів піднімуться до +35, а подекуди…

1 годину ago

Астролог назвав знаки Зодіаку, які в липні знайдуть справжнє кохання

Астролог Влад Росс склав любовний гороскоп на липень і з'ясував, яким знакам Зодіаку дуже пощастить…

2 години ago

Подвійне самогубство: у Києві підлітки впали з 16-го поверху

У Києві двоє 15-річних підлітків впали з 16 поверху будинку та загинули на місці. Поліція…

3 години ago

На Рівненщині солдата ЗСУ ув’язнили на 5 років за дезертирство

Солдат із селища Зарічне Вараського району опинився на лаві підсудних за самовільне залишення військової частини,…

4 години ago

З 1 липня почнеться мобілізація жінок: хто з військовозобов’язаних може отримати штрафи

Мобілізація жінок проводиться лише за їхньою особистою згодою, повідомляє УНІАН. В Україні триває мобілізація, а…

4 години ago