Дім-Сад

Як відремонтувати терасну дошку?

Перші промені сонячного світла змушують нас охоче проводити час на свіжому повітрі. Перш ніж розслабитися в саду або на балконі, варто переконатися, що місце відпочинку підготовлене належним чином.

Влітку тераса стає продовженням зони відпочинку будинку чи квартири. Це ідеальне місце для кави, занять спортом на свіжому повітрі чи відпочинку з родиною та близькими. Перш ніж розпочати садовий сезон, ми разом зі спеціалістами «Foreest» порадимо вам, чим просочити дерев’яні та композитні тераси, щоб вони залишалися міцними та красивими на довгі роки.

Щоб насолоджуватися красивим житловим простором на відкритому повітрі, варто регулярно доглядати терасні дошки, як дерев’яні, так і композитні.

Тераса з дерева, особливо з екзотичних порід, може бути міцною та стійкою до несприятливих погодних умов. Щоб підготувати його до літнього сезону, необхідно очистити дерев’яну поверхню сухою щіткою чи віником. Пісок, бруд та листя слід прибрати. Пам’ятайте, що за дерев’яною терасою потрібно доглядати цілий рік – видаляти воду або сніг, що накопичилася, щоб не допустити замерзання калюж і утворення шару льоду на поверхні деревини. Якщо ми помітили сильне забруднення, терасу слід промити жорсткою щіткою або миттям високого тиску. Деревину хвойних порід, наприклад ялина або сосну, ми миємо нижчим напором води. Тільки тепер можна переходити до мастила.

З роками дерев’яні терасні дошки можуть втратити свій естетичний, природний колір та стати сірими. Це так зване патинування – природний процес, що відбувається у всіх породах деревини. Посіріння деревини посилюється взимку і за несприятливих погодних умов, наприклад, за сильних дощів. Патиноване покриття не впливає на технічні параметри деревини. Воно також прискорює біологічне старіння матеріалу. Це суто естетичне питання – комусь це подобається, хтось вважає за краще зберегти натуральний колір обраної деревини. Щоб деревина не посіріла, терасу слід змащувати олією 1-2 рази на рік. Найкраще доглядати за терасою навесні, перед початком сезону та восени, щоб захистити дошки від бруду, дощу та морозу.

Як відремонтувати дерев’яну терасу?

Якщо деревина на терасі вкрилася патиною і хочемо відновити природну форму дощок, варто провести відповідний ремонт. Погода тут відіграє величезну роль.

  • Виберемо сухий і сонячний день, коли температура вища за 10°C. Тоді дерев’яна поверхня краще проникне у деревину і швидко висохне.
  • Перед нанесенням олії очистіть терасу: помітіть та промийте щіткою або миттям високого тиску.
  • Потім використовуйте спеціалізований препарат із корозійними властивостями, щоб ретельно очистити деревину.
  • Потїм розпочинаємо роботу, використовуючи відповідні засоби індивідуального захисту. Змащувати олією можна лише ретельно очищену деревину.

У структуру деревини проникають як розчинники, так і олії на водній основі. Регулярний догляд за терасою захистить її від гниття, грибків та нашестя шкідників.

Яка олія для дерева?

На ринку виробів з деревини доступні олії на основі розчинників та на водній основі. Ми рекомендуємо сольвентне масло для терас в приміщеннях, що дуже інтенсивно використовуються. Деревина не здатна вбирати надлишки продукту, тому не деформується і не набухає під впливом олії-розчинника. Вони мають багату палітру кольорів, яка завдяки високій пігментації підкреслить, відновить або повністю змінить природний колір деревини.

Нанесіть просочення на дерев’яну поверхню валиком або пензлем і дайте висохнути.

Олії на водній основі є одними з найбільш екологічно чистих засобів захисту деревини. Вони не мають різкого запаху, а водна основа сприяє більш швидкому випаровуванню та висиханню поверхні деревини. Вони добре працюватимуть на терасах і балконах, які не використовуються інтенсивно.

Колір олії впливає на довговічність догляду. Чим темніша олія, тим довше вона забезпечує захист і зберігає естетичний колір. На властивості безбарвних масел це не впливає – вони чудово підходять для просочення деревини хвойних порід, наприклад, ялини або модрини.

Процес оновлення дуже старої та сірої тераси не складний, але завжди варто вкластися у знання та навички професіоналів.

Комплексний догляд за терасою

Композитні терасні дошки, незважаючи на велике утримання у своєму складі необробленої деревини, менш вбирають вологу і краще переносять контакт з водою. Композит також більш стійкий до коливань температури та знебарвлення. Технологія виробництва композитної терасної дошки запобігає утворенню патини, гниття та проникнення грибків та шкідників. Гарантія виробника на якісні композитні плити може становити до 25 років.

Композитні вироби не вимагають додаткового мастила. Для видалення бруду можна використовувати щітку або миття високого тиску. У разі складних плям, наприклад, масляних плям, варто використовувати дрібнозернистий наждаковий папір. Під час чищення дерев’яної поверхні завжди проводьте папером уздовж дошки.

Композитний настил може з часом вигоріти за інтенсивного впливу сонячних променів. УФ-випромінювання викликає непривабливу зміну кольору. Особливо це може бути помітно на терасах з меблями – після переміщення садового стільця чи дивана залишаються помітними темніші, незабарвлені плями. Втрата кольору впливає технічні параметри композиту, це лише естетична проблема.

Б. Радько

Недавні новини

Чи потрібно військовослужбовцям оновлювати свої дані: відповідь Міноборони

Як відомо, 18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію в Україні. Тепер громадяни мають…

5 хв. ago

Україну накриє спека: прогноз погоди на тиждень

Найближчий тиждень в Україні буде по-літньому теплим. Температура підвищиться по всій країні, місцями не виключені…

1 годину ago

Які продукти потрібно їсти, щоб не боліла голова

Головні болі та мігрені можуть серйозно заважати життю, але правильне харчування здатне допомогти впоратися з…

2 години ago

У Раді пояснили, чому в Україні проблеми з ротацією військових

В Україні армія налічує понад один мільйон людей. Частина із них залучена у війні, яку…

2 години ago

На Вінниччині чоловік і жінка впали у 8-метровий колодязь

Трагедія трапилася в селі Адамівка Барської громади на Вінниччині. Про це повідомляє пресцентр ДСНС. Дві…

3 години ago

Черговий скандал: коміки «Ліги сміху» пожартували про потопельників у Тисі

Коміки «Ліги сміху» в останньому випуску пожартували про ухилянтів у Тисі і втрапили в скандал.…

3 години ago