Дім-Сад

Як відмити жир в холодній воді: 5 порад із бабусиного зошита

Посуд краще мити в гарячій воді – вона легше розчиняє жир і знищує бактерії. Але як бути, якщо гарячої води немає і нагріти її ніде? Розповідаємо, як швидко відмити жир з посуду в холодній воді і знезаразити посуд без миючого, пише уніан.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Здавалося б, холодна вода – не проблема для посуду, якщо є миючий. Але засоби для миття посуду не завжди хороші в цій ситуації: в холодній воді вони погано “працюють” і залишаються на самому посуді. Тому, якщо немає гарячої води, то посуд мити краще натуральними засобами – більшість з них завжди знайдуться в домі.

Сода для миття посуду

Перше, що спадає на думку – взяти звичайну харчову соду. Так робили наші бабусі, а значить, це працює. Сода відмінно справляється з жиром за рахунок того, що дає слабку лужну реакцію. Потрібно намочити посуд водою, посипати содою і потерти, а після змити.

Гірчиця для миття посуду

Не гірше соди справляється з жиром гірчичний порошок. Гірчицю можна використовувати так само, як соду, а можна додати до порошку трохи води і приготувати густу пасту – такою користуватися буде зручніше.

Читайте також: Чим підживити перець у липні: поради господинь

Борошно для миття посуду

Немає соди, немає гірчиці – беріть борошно. Іноді радять брати саме житнє борошно, але, як показує практика, звичайне пшеничне теж цілком підійде. Досить присипати борошном жирну поверхню (мочити не потрібно) і потерти її – борошно вбере в себе жир. Після змийте все під водою.

Господарське мило для миття посуду

Ще один варіант, як мити посуд в холодній воді – використовувати звичайне господарське мило. Воно також має антибактеріальну і знежирюючу дію. Милом можна намилювати губку, а можна подрібнити його і розчинити у воді.

Зола для миття посуду

Незвичний спосіб миття посуду, але цілком виправданий, якщо під рукою немає більше нічого підходящого. Зола (попіл) працює точно так само, як сода – це теж луг. Її потрібно насипати в жирний посуд і потерти, а потім змити все водою.

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Кава на голодний шлунок: шкода чи користь?

Любителі кави часто починають свій день з чашки ароматного напою. Але чи корисно пити каву…

22 хв. ago

Що робити з черствими пасками: цікавий рецепт

Невдалий рецепт чи порушення технології, але великодні паски можуть зачерствіти вже за кілька днів. Справа…

2 години ago

Названо 5 вітамінів, які необхідні тим, хто активно займається спортом

Займатися спортом – добре, казали вони. Але не попереджали, що при високоінтенсивних фізичних навантаженнях слід…

3 години ago

Чому ялині та сосні не місце на подвір’ї: садити чи не садити

Існує багато різних повір’їв про те, що ялину та сосну не можна садити біля будинку.…

4 години ago

У Чернівцях керівник благодійного фонду за 12 тисяч доларів обіцяв переправити військовозобов’язаного за кордон

Столичні поліцейські затримали керівника благодійного фонду, який за 12 тисяч доларів організував для ухилянта незаконний…

5 години ago

У Києві конфлікт між друзями ледь не закінчився вбивством

11 травня до поліції Києва надійшло повідомлення про те, що у квартирі на одній з…

6 години ago