Дім-Сад

Як правильно зберігати картоплю в домашніх умовах: збережіть її свіжість

Звичайна картопля – один з найбільш універсальних продуктів, що вживаються в їжу. Але чи знаєте ви, як правильно зберігати картоплю в домашніх умовах? Про це розповімо в матеріалі, пише уніан.

Як зберігати картоплю, щоб не проростала – важливі умови

У приміщенні, де ви збираєтеся тримати картоплю, температура повинна бути не більше +3 градусів, при вологості повітря близько 90%. Також це місце потрібно регулярно провітрювати. Знаючи, де найкраще зберігати картоплю, ви продовжите термін її “життя”: вона не буде проростати і швидко псуватися.

Також важливо тримати картоплю окремо від деяких інших свіжих продуктів, щоб вони зберігалися довше. Необхідно враховувати, де не можна зберігати картоплю: бажано її не класти біля цибулі, яблук і деяких інших продуктів, чутливих до етилену. Крім того, часник з цибулею провокують посилення росту пагонів на картоплинах.

У чому краще зберігати картоплю в квартирі – поради експертів

Більшість з нас не дотримуються елементарних правил щодо зберігання картоплі, і це робить серйозний вплив на те, як довго вона залишається свіжою. Рекомендації фахівців про те, як зберігати картоплю в квартирі, сильно змінилися з часом.

Раніше рекомендувалося не зберігати овоч у холодильнику через потенційний ризик для здоров’я. Передбачалося, що через це в картоплі можуть утворюватися додаткові цукри. А вони в процесі приготування нібито могли перетворитися в речовину акриламід, яка пов’язана з ризиком розвитку раку.

Читайте також: Що можна покласти в лунку під час посадки озимого часнику: поради городників

Але недавні дослідження в цій сфері довели необгрунтованість таких побоювань. Отже, відповідь на питання, де зберігати картоплю на кухні, вельми очевидна: холодильник є ідеальним місцем для цього.

Але перед тим як покласти овоч туди на зберігання, необхідно переконатися в певних речах, щоб він залишався максимально свіжим. Через вологу картопля швидше псується, тому краще не мити її до тих пір, поки не зберетеся вжити в їжу. Експерти стверджують, що волога може призвести до гниття картоплі, тому дуже важливо, щоб вона залишалася сухою. Вони радять витирати бруд сухою ганчіркою безпосередньо перед відправкою овоча на зберігання.

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Квіти на День матері: 5 ключових питань

Дарувати букети рідним та близьким можна з приводу та без. Ви зробите мудро, якщо цієї…

4 години ago

На Закарпатті чоловік підробив свідоцтво про смерть дружини, щоб виїхати за кордон

Прикордонники затримали чоловіка, який разом зі своєю 16-річною донькою намагався перетнути кордон. Він пред’явив свідоцтво…

6 години ago

У Луцьку викликали поліцію у тролейбус, бо жінка не трималася за поручень

У Луцьку в тролейбус №15 викликали правоохоронців, бо жінка не трималася за поручень. Про це…

6 години ago

12 класів школи: у Раді розповіли про масштабну реформу середньої освіти

В Україні продовжується велика реформа середньої шкільної освіти та поступове введення 12-річки. В її рамках…

7 години ago

На Київщині викрили двох чоловіків, які “зливали” місця вручення повісток

На Київщині правоохоронці викрили адміністраторів інтернет-спільнот, які у месенджерах допомагали громадянам призовного віку уникати мобілізації.…

7 години ago

Верховна Рада ухвалила законопроєкт про мобілізацію засуджених

Сьогодні, 8 травня, під час пленарного засідання Верховна Рада дозволила деяким категоріям ув’язнених мобілізуватися до…

8 години ago