Дім-Сад

Для чого, та як правильно використовувати тирсу на городі та в саду

Використання тирси на городі та в саду дійсно хороша практика, якщо користуватися нею правильно, інформує Ukr.Media.

Тирса відома як органічне добриво і покращувач структури ґрунту, однак, для цього її потрібно підготувати та змішати з іншими компонентами, щоб отримати користь, а не шкоду. Крім того, слід вибирати чисту і зістарену тирсу, уникаючи тих, що містять клей, лак або фарбу. Свіжу тирсу без попередньої обробки (про це трохи нижче) не слід відразу ж використовувати в саду та городі для культурних рослин, оскільки вона витягує із ґрунту азот.

Тирса хороша для пророщування насіння. Цей сипкий матеріал добре утримує вологу і водночас волога тирса залишається пухкою, пропускаючи повітря і дозволяє насінням дихати, в той час, як в ущільненому важкому субстраті, якщо ґрунтова суміш неякісна, насіння часто загнивають і довго проростають.

Читайте також: “Нова пошта” компенсує вартість усіх посилок, які згоріли в одеському депо внаслідок обстрілу

Використовувати свіжу чисту тирсу в саду та городі для культурних рослин можна, але для азотної компенсації, слід пролити їх розчином з сечовиною. Для цього розсипте тирсу на плівці, розчиніть 200 г сечовини в 10 літрах води, полийте, накрийте зверху плівкою і витримайте два тижні.

Щоб тирса не закислила ґрунт, змішайте її з будь-яким компонентом, що дає зворотну лужну реакцію — з деревною золою, з доломітовим борошном, з крейдою, з вапном. Контролювати кислотність ґрунту легко за допомогою спеціальних лакмусових папірців.

Читайте також: На Львівщині судили двох військових, бо ті не повідомили про пияцтво своїх підлеглих та ще й преміювали їх

За допомогою свіжої тирси можна боротися з бур’янами, позбавляючи їх світла і саме азотного харчування. Засипте доріжки між грядами, що дозволить стримувати зростання бур’янів, а також зберігати чисте взуття в дощову погоду.

Високі та теплі грядки можна зробити з тирси. Для цього за площею грядки знімають убік родючий шар землі на глибину 25 см, в отриманому котловані дно застилають соломою, потім насипають тирсу, змочену сечовиною і змішану із золою, зверху повертають зняту землю.

Шевченко Тарас

Любитель складних політичних тем. Він знає, з ким зараз веде переговори Володимир Зеленський та про що думає Емануель Макрон. Окрім політики, він також з завзяттям та захопленням напише про курйози, які сталися у твоєму районі. Він - очі редакції: не пропустить жоден вибух у Білгороді та колаборанта у Мелітополі. А ще - гарно грає в шахи та готовий довго стояти в черзі за смачною кавою.

Недавні новини

Народне свято 17 травня: шість головних заборон цього дня

Православна церква України 17 травня за новим стилем вшановує пам'ять апостола від 70-ти Адроника і…

11 години ago

Загальна мобілізація: чи вважається кинута в поштову скриньку повістка врученою

У Міноборони розповіли, чи вважається кинута в поштову скриньку повістка врученою. Речник Міністерства оборони України…

11 години ago

Чому сохне листя на смородинових кущах: основні причини

Якщо листя на смородині почало сохнути й скручуватися, це означає, що рослину вразили комахи-шкідники, а…

12 години ago

У Дніпрі 17-річний хлопець вистрелив у сусіда: постраждалий помер

В ГУНП повідомили, що стрілянина сталася на вулиці Володимира Івасюка, пише dnepr.info.  Там між сусідами…

12 години ago

ТЦК будуть присвоювати кожному чоловіку особистий код

Військовозобов’язаним чоловікам в Україні вклеюватимуть штрих-код у військовий квиток. Він дозволить працівникам ТЦК при перевірці…

13 години ago

Тайсон Ф’юрі пожертвує Україні 1,25 млн доларів зі свого гонорару за бій з Усиком

Володар поясу Всесвітньої боксерської ради (WBC) Тайсон Ф'юрі (34 - перемог, 0 - поразок, 1-…

13 години ago