Дім-Сад

Дешевий та ефективний аптечний засіб, який оживить навіть чахлу герань

Популярна квітка відрізняється невибагливістю, але іноді починає “вередувати”. Герань може жовтіти, скидати листя і в’янути. Зазвичай, такі симптоми свідчать про помилки в догляді за рослиною.

Слід зазначити, що пеларгонія любить стабільність і ненавидить зміни. Тому, рослину не можна постійно переставляти з місця на місце, пише Ukr.Media.

Крім цього, квітка не любить пересушене повітря і низькі температури. Досвідчені квітникарі радять прибрати герань з вікна і переставити її вглиб кімнати. Так рослина буде захищена від температурних перепадів, адже взимку починається опалювальний сезон і батареї стануть сушити квітці листя, а холодне скло змусить герань мерзнути.

Однак, у глибині кімнати пеларгонія почне страждати від нестачі світла. Тому слід подбати про додаткове освітлення. Для цього можна використовувати яскраві лампи денного світла або спеціальні світильники для рослин, які дають світло ідентичне сонячному.

Не менш важливо правильно поливати рослину. Необхідно пам’ятати, що герань не любить, коли на листя потрапляє волога. Квітникарі зі стажем рекомендують проводити полив пеларгонії через піддон. При цьому потрібно стежити, щоб у піддоні не накопичувалася зайва волога.

Крім звичайного догляду, герань потребує регулярного підживлення. Перш за все, рослини потрібно удобрювати солодкою водою, оскільки пеларгонія відома “ласунка” і добре відгукується на подібне харчування. Для цього потрібно розчинити в 1 літрі води 1 ч. л. цукру і полити ґрунт. Також можна просто закопати щіпку цукру прямо в горщик.

У тому разі, якщо герань стала в’янути, можна скористатися недорогим аптечним препаратом, продуктом бджільництва — настоянкою прополісу. Це справжня комора вітамінів і мікроелементів, які необхідні для живлення рослини.

Читайте також: Помилки укриття рослин на зиму, які можуть коштувати їм життя

Щоб підгодувати герань, потрібно в 1 ст. л. води розчинити 2 краплі препарату і влити в горщик. Прополіс можна використовувати 1 раз на тиждень протягом місяця і тоді пеларгонія оживе на очах.

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

В Україну прийшло “бабине літо”: прогноз синоптика

В Україні починається "бабине літо". Про це розказала синоптикиня Українського гідрометцентру Наталія Птуха, пише уніан.…

4 години ago

У Дніпрі водій збив жінку з дитиною на переході та втік з місця ДТП

У Дніпрі водій збив жінку з дитиною на переході і поїхав з місця ДТП. Правоохоронцям…

5 години ago

Зварювальник на Закарпатті вирізав дірку у мості та втік через неї до Угорщини, — ЗМІ

Під час ремонту мосту на Закарпатті зварювальник вирізав дірку у мості, і таким чином він…

5 години ago

На Одещині співробітник районного ТЦК змінював інформацію в реєстрі «Оберіг»

Співробітники ДБР викрили старшого солдата Малиновського РТЦК та СП Одеси, який за гроші вносив неправдиву…

5 години ago

Україна створить реєстр постраждалих дітей від російської агресії

Верховна Рада ухвалила закон «Про основи соціальної захищеності дітей, які постраждали внаслідок повномасштабної збройної агресії…

6 години ago

Полімерні зернові рукави – ефективний інструмент зберігання зернових культур

Технологія зберігання зерна у спеціальних полімерних рукавах передбачає створення спеціального бар'єру, щоб протидіяти впливу відкритого…

6 години ago