Дім-Сад

Чим полити цибулю, щоб краще росла: поради городників

Липень – період, коли цвітіння цибулі в самому розпалі. В цей час вкрай важливою є правильна підгодівля цього мешканця вашої грядки, пише уніан.

УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS

Зазвичай в час цибуля перестає нарощувати зелену масу, а головки досягають розміру волоського горіха. Але після цього цибулини можуть перестати рости. Якщо не внести добрива вчасно (або не вгадати з їхнім типом) можна на виході отримати вкрай не вражаючий результат – убогий урожай крихітних цибулин.

Яке добриво любить цибуля – вибираємо засіб під сезон

При виборі того, чим підгодувати багаторічну цибулю, вкрай важливо орієнтуватися на період зростання цієї рослини. Основні правила удобрення цибулі такі: 

  • Азотні добрива краще використовувати з обережністю, на початку вегетації рослини (ніяк не під час догляду за грядкою в липні).
  • Підживлення з фосфором і калієм використовують, коли утворюються і ростуть цибулини (через 3-4 тижні після першого етапу). Добрива в цибульні грядки вносять раз на 2 тижні.

Засоби з азотом (включаючи народні “зілля” з нашатирним спиртом) навіть не розглядайте в пошуках того, чим підгодувати цибулю для збільшення головки. Досвідчені городники знають: їх ні в якому разі не варто використовувати в період дозрівання головки, це просто вбиває рослину (цибуля буде дозрівати довго, а врожай згодом буде швидко псуватися).

Читайте також: Чим удобрити картоплю під час цвітіння: поради городників

Найращий варіант, чим підгодувати цибулю в домашніх умовах

Підживлення цибулі золою – один з популярних способів збільшити урожай без особливих грошових витрат. Якщо шукаєте просту і ефективну підгодівлю цибулі – для збільшення головки і врожайності – цей засіб однозначно вам підійде. 

У складі золи – такі потрібні рослині в липні калій і фосфор. Її використання не займе у вас багато сил і часу, але точно дасть результат. Варіантів застосування безліч, один з простих: 200 грамів золи залити відром окропу і залишити настоюватися пару днів, а потім полити грядку. Всього це рекомендується робити два-три рази за сезон.

Цибулю перестають поливати за пару тижнів до того, як починається збір врожаю. Останню підгодівлю золою краще зробити в цей час – вже без використання води.

Зола буде корисною і для інших культур, щоправда, не для всіх. 

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Якою буде погода 22 травня: прогноз синоптика

Найближчими днями в Україні збережеться тепла погода, однак завтра, 22 травня, на заході України буде…

5 хв. ago

Як та коли треба поливати городину, щоб не нашкодити рослинам

Щоб виростити гарний урожай треба обов’язково дотримуватися правил поливу, щоб не нашкодити рослинам. Не всі…

52 хв. ago

Чому шкідливо повністю відмовлятися від вживання солі

Якщо повністю перестати додавати сіль у їжу, це може негативно позначитися на здоров'ї.  Про це…

2 години ago

У Мін’юсті назвали скільки засуджених вже подали заяви на мобілізацію

З моменту ухвалення закону про мобілізацію до ЗСУ ув’язнених чоловіків, понад 3000 осіб подали заяви…

2 години ago

Міносвіти планує розпочати наступний навчальний рік у серпні та запровадити навчальні суботи

Міністерство освіти і науки підготував рекомендації для освітнього процесу для вищих навчальних закладів. Серед них…

2 години ago

Work.ua створив окремий розділ для вакансій із бронюванням працівників

Сайт із пошуку роботи в Україні Work.ua створив окремий розділ для вакансій із бронюванням працівників. …

3 години ago