Дім-Сад

Чим підживити капусту для зав’язування качанів: народні методи

На сортах капусти пізнього терміну визрівання качани повинні почати формуватися до 21 червня. Якщо ж на рослині відросло 7-9 листочків, але вони не прагнуть утворювати голівку, варто з’ясувати в чому причина і чим підживити капусту, пише ТСН.ua.

• УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Чому не зав’язується капуста

Існує три основні причини відсутності зав’язі на капусті:

  • використання неякісного матеріалу;
  • неправильний догляд;
  • несприятливі погодні умови.

Наприклад, якщо неправильно підібрати місце для висаджування культури (нестача вологи та сонячного світла), качани формуватися не будуть. За небажаного сусідства капуста також може не зав’язуватися. Фахівці стверджують, що її неварто висаджувати поряд із високорослими рослинами, типу соняшників чи кукурудзи, які будуть затіняти грядки та витягувати з ґрунту всі корисні речовини своєю потужною кореневою системою.

Часто качани не можуть сформуватися через сильне загущення висаджувань. Часто городники намагаються максимально використати ділянку, порушуючи схему висаджування. Тому капусті просто не вистачає місця, щоб зав’язатися. В цьому разі грядку потрібно прорідити.

Неправильне внесення добрив — ще одна причина, чому качани можуть не формуватися. Розсаду обов’язково підживлюють розчином мінеральних добрив під час підгортання. Розкидати гранули на землю не можна — це призведе до появи опіків.

Не забувайте забезпечувати капусті достатнє поливання в спекотні дні. Листя має велику площу випаровування, тому рослину радять регулярно поливати. А ось у фазі активного росту качана поливання припиняють, щоб капуста не розтріскувалася.

За нестачі мікроелементів ця культура також кидає всю свою міць на нарощування листової маси і не формує голівку. Тому капусту потрібно правильно підживлювати.

Чим підгодовувати розсаду капусти

Яке добриво використовувати для підживлення розсади капусти? Після висаджування рослини у відкритий ґрунт дайте їй кілька тижнів, щоб вона прижилася. Можна притінити ніжні листочки, тоді процес адаптації пройде відносно легко. Для цього використовують свіжоскошену траву. Також у цей період важливе регулярне поливання.

Після адаптації капуста потребує азотних добрив для нарощування листової маси. Найкраще використовувати сечовину або нітроамофоску. Для цього візьміть столову ложку з гіркою речовини, розчиніть у невеликій кількості води, а тоді розведіть у 10 літрах рідини. Виливають добриво під корінь під час підгортання. В червні додатково проводять також позакореневе підживлення таким же складом.

Народні засоби

Народні засоби нешкідливі і досить ефективні, але потрібно знати, які саме можна використовувати для зав’язування качанів:

  • Йод — допомагає посилити міжклітинні обмінні процеси, тому овоч швидше зростає. Для цього у відрі води (10 літрів) розведіть 40 крапель настоянки йоду (5%) та полийте цим капусту. Літр живильного розчину під одну рослину.
  • Борна кислота — прискорює активне зростання, сприяючи зав’язуванню голівок. Розведіть у невеликій кількості води 2 г борної кислоти до повного розчинення, додайте 10 літрів води. Обприскувати капусту слід уранці або в похмуру погоду, щоб не було опіків.
  • Дріжджі — потрібні для прискорення формування рослини. Візьміть 100 г дріжджів і розітріть з 50 г цукру. Додайте 0,5 літрів води, залишіть на три години. Потім долийте ще 10 літрів води і добре перемішайте. Літрову банку розчину розведіть у відрі води і поливайте капусту. Результати з’являться через тиждень.
  • Курячий послід — літрову банку посліду потрібно залити відром води і поставити в тепле місце для бродіння. До підживлення можна ставати через 5-6 днів. Добре перемішайте розчин, візьміть літрову банку і розведіть у 10 літрах води.

Читайте також: Візьміть золу та шматок мила: дієвий захист капусти від гусені

За літо грядки з капустою потрібно підгодувати народними засобами для зав’язування 2-3 рази. Можна чергувати мінеральні добрива з органікою. Перше підживлення органікою слід проводити не раніше, ніж через 15 днів після внесення сечовини.

Дмитро Гаврилюк

Кажуть журналісти - сидяча робота? Це не про Діму. Нашого Дмитра хлібом не годуй, а дай лише попрацювати в домашньому садку. В перервами між практикою, він ділиться секретами і лайфхаками своїх знань. А ще Діма морж! Інколи нам здається, що в його жилах тече антифриз! Наразі Діма вегетаріанець з 3-річним стажем, який розкаже вам усе про користь бобових і овочів. І часто пише про це у авторському блозі.

Недавні новини

Мешканець Дніпра зґвалтував та вбив 11-річну дівчинку

Взимку 2024 року мешканець Дніпра зґвалтував та вбив 11-річну дівчинку. Зловмисника затримали, його судитимуть. Про…

9 години ago

На Рівненщині попрощались із чотирма захисниками

На Рівненщині попрощались із чотирма загиблими захисниками: Олександром Бубою, В'ячеславом Авдейчиком, Анатолієм Довматом та Володимиром…

9 години ago

На Кіровоградщині двоє дітей отруїлися грибами

У Долинській громаді Кіровоградської області двоє дітей отруїлися дикорослими грибами. Про це розповіла головна санітарна…

9 години ago

В Україну йде холод з Баренцевого моря: синоптик попереджає про заморозки

Найближчими вихідними, 4 та 5 травня, в Україні буде прохолодно та навіть холодно. Місцями пройдуть…

9 години ago

З 4 травня статус “обмежено придатний” для військовозобов’язаних скасовується

Міністерство оборони України внесло зміни у процедуру визначення придатності до військової служби. Відповідні зміни до…

11 години ago

Як спекти смачну паску: 10 тонкощів від хороших господинь

Ідеальна паска - пишна, м'яка, добре пропечена й ароматна. Щоб вона вийшла такою, варто пам'ятати…

11 години ago