БЛОГ

Вирощуємо смачний аґрус: важливі етапи та особливості

Ділимося секретами, як виростити смачний аґрус. Про це пише prostoway.

 УСІ НОВИНИ В ОДНОМУ ТЕЛЕГРАМ-КАНАЛІ – БАЙРАКТАР NEWS.

Особливості догляду і посадки

Аґрус буде рости погано, якщо місце для нього вибрати заболочене, надто вологе, у тіні, з високими ґрунтовими водами. Чагарнику потрібно багато сонця. Також не можна висаджувати аґрус безпосередньо біля інших культур.

У тісноті кущі погано висвітлюються та провітрюються, конкурують за поживні речовини, заважають один одному. Це може викликати різні захворювання та позначатися на врожайності.

Виходить, що основні правила посадки аґрусу такі: висока і світла ділянка, розташування кущів не ближче ніж за півтора метра один від одного. Сильнорослі сорти – на відстані не менше трьох метрів один від одного.

Для поліпшення повітро- та світлопроникності аґрус необхідно формувати у штамбовій формі або на шпалері у вигляді невеликого кущика.

Садівники зазвичай віддають перевагу вертикальним формам, оскільки це дозволяє економити місце на ділянці. А якщо ваш аґрус сформований у вигляді куща, краще встановити підпірки, інакше гілки з ягодами будуть хилитися до землі і можуть підхопити інфекцію.

Полив та добриво

Важливий етап – час перед цвітінням. У цей період прополіть приствольне коло, пропушіть грунт не глибше, ніж на сім сантиметрів. Інакше можна пошкодити коріння, адже воно розташоване поверхнево.

Обов’язково полийте аґрус, якщо стоїть спекотна погода. Потім потрібно підгодувати кущик. Для цього використовують розчин настою курячого посліду, сечовину, комплексні мінеральні добрива.

Після підгодівлі мульчуйте приствольне коло тирсою або торфом. Така процедура дозволяє довше утримувати вологу у ґрунті, перешкоджає утворенню ґрунтової кірки.

Після плодоношення зазвичай проводять друге підживлення – зольним настоєм або калійно-фосфорними добривами. Саме зараз у рослині закладаються плодові бруньки на майбутній рік.

Як боротися зі шкідниками

Не забувайте поливати аґрус, якщо літо дуже спекотне. Для чагарників краще використовувати не дощування, а поливати під корінь. Обов’язково прогрівайте воду під сонцем, не використовуйте холодну. Якщо кущ занадто загущений, заберіть зайві пагони.

Періодично оглядайте аґрус на наявність хвороб та шкідників. Якщо помічаєте перші симптоми, негайно вживайте заходів: обробіть фунгіцидами або інсектицидами. Також від шкідників добре допомагають настої часнику, пижми, лушпиння цибулі.

Читайте також: “Якщо не зберемо врожай, то у світі помруть мільйони”: чи буде гречка, херсонські помідори та експорт пшениці

Урожай краще збирати у суху погоду, у міру дозрівання плодів. Ви можете підібрати собі сорт під будь-який клімат та свої смакові уподобання.

Дачникам особливо подобаються безшипні сорти аґрусу, адже ягоди з них збирати простіше. Але є садівники, які віддають перевагу традиційним сортам. Вибір робити лише вам!

Богдан Радько

Недавні новини

Квітникарі розповіли, де потрібно ставити орхідею

Не всі поради, які роздають блогери-садівники, працюють насправді. Чимало міфів пов’язано з орхідеєю. Традиційно ця…

9 години ago

Доля перевірить на міцність два знаки Зодіаку вже в травні

Астрологи назвали два знаки Зодіаку, у житті яких відбуватимуться не найприємніші події вже найближчим часом.…

10 години ago

У Києві чоловік жорстоко вбив товариша та спалив його речі

У Києві правоохоронці затримали чоловіка за підозрою у смертельному побитті товариша. Про це повідомила пресслужба…

11 години ago

Діти тікали з дому та жебракували в пошуках їжі: суд позбавив батьківських прав багатодітне подружжя

На Київщині багатодітних батьків, які п’ють та ведуть асоціальний спосіб життя, позбавили батьківських прав. Про…

12 години ago

Як оформити інвалідність в Україні 2024: куди звертатися та які документи необхідні

Інвалідність — втрата здоров’я, що призводить до обмеження життєдіяльності особи у зв’язку із травмою або…

13 години ago

Які документи потрібно мати з собою для отримання броні та відстрочки від мобілізації?

Перелік документів для отримання броні та відстрочки від служби в армії. Речник Полтавського обласного ТЦК…

15 години ago