У світі сьогодні відзначається День плюшевого ведмедика Вінні Пуха

event 12:09 Вівторок 18 Січня 2022 БЛОГ

Вінні Пух став одним з найвідоміших героїв дитячої літератури XX століття.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Дата обрана не випадково – цього дня   народився автор книги про нього Алан Мілн. І нехай свято не є офіційним, воно дає привід кожному познайомитись із зворушливою історією створення казкового персонажа.

Як відомо з найпопулярнішої версії, влітку 1921 Мілн подарував плюшевого ведмедя своєму синові на день народження. Іграшка так сильно сподобалася дитині, що він майже ніколи не розлучався з нею. Як вважається, саме син та його плюшеве ведмежа стали прототипами майбутніх казкових героїв.

На іншу думку, прообразом Пуха стала не іграшка Крістофера Робіна, а плюшеве ведмежа на ім’я Ворчун сина художника Ернеста Шепарда.

Ще одна версія свідчить, що прототипом казкового ведмежа стала ведмедиця в Лондонському зоопарку, яку туди переселили під час Першої світової війни. Її назвали Вінні, за місцем народження – озером Вінніпег. Саме в зоопарку з клишоногою познайомився маленький Крістофер Робін Мілн, який згодом перейнявся любов’ю до бурого звіра. Ставлення сина до ведмедиці, яку він часто відвідував і пригощав смаколиками, надихнуло Мілна-старшого почати писати розповіді про Вінні-Пуха та його друзів.

Перша розповідь про Вінні під назвою «Неправильні бджоли» була опублікована в лондонській газеті «Вечірні новини» на Різдво у 1925 році. Перша ж книга вийшла роком пізніше і включала вже десять історій про непосидючого ведмежа і його компанію. Пізніше, 1928 року, вийшла ще одна книга — «Будинок на Пуховому узліссі», куди увійшли ще десять історій про Вінні.

Читайте також: “MuseumSelfieDay”: у Рівненському краєзнавчому музеї закликають долучитися до флешмобу

Згодом Вінні Пух став одним з найвідоміших героїв дитячої літератури XX століття. Цикл про Вінні-Пуха затьмарив усю досить різноманітну й популярну свого часу дорослу творчість Мілна. Усі його спроби вирватися з лап іграшкового ведмедя виявилися безуспішними. Сам Мілн тяжко переживав такий збіг обставин, адже не вважав себе дитячим письменником.

Джерело

Останні новини
17.05.2022, Вівторок
16.05.2022, Понеділок
15.05.2022, Неділя
14.05.2022, Субота
13.05.2022, П’ятниця
12.05.2022, Четвер
11.05.2022, Середа
10.05.2022, Вівторок
Читати більше новинarrow_forward