27 січня – день пам’яті жертв Голокосту

Сьогодні відзначають міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Саме в цей день у 1945 році війська Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау.
Детальніше про це розповідає Час-Дій.
Найбільший нацистський табір смерті – Аушвіц-Біркенау знаходився на території сучасної Польщі. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів.
Внаслідок влаштованого нацистами геноциду загинули 6 мільйонів євреїв. Більшість українських євреїв – жертв Голокосту була вбита під час масових розстрілів. Також десятки тисяч опинилися в газових камерах таборів смерті.
Голокост євреїв на окупованій нацистами території СРСР відрізнявся від подібних заходів у Європі. Там євреїв заганяли в гетто, з часом могли відправити до місць масових знищень у газових камерах.
На українських землях більшість єврейського населення загинуло від куль у протитанкових ямах. Їх викопали ще за радянської влади військовополонені, місцеве населення чи самі жертви.
Генеральна асамблея ООН ухвалила 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що “Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження”.
Джерело: сайт ITV Media Group
Читайте також: Коли Масляна 2021 року: дата і традиції

“Триватиме 10 днів”: Україну накриє надпотужна магнітна буря

Ляшко розповів, кого в першу чергу вакцинуватимуть від грипу
