15 грудня – День працівників суду: привітання

event 09:49 Вівторок 14 Грудня 2021 БЛОГ
День працівників суду

День працівників суду, професійне свято України. Щороку це свято відзначається 15 грудня.

Детальніше про це розповідає Час-Дій.

Історія свята

Дата цього свята вибрана не випадково: саме в цей день у 1917 році в Українській Народній Республіці був створений найвищий судовий орган – Генеральний Суд. Перше засідання Генерального Суду відбулося 15 січня 1918 року, а от апеляційні суди розпочали виконання своїх обов’язків лише наприкінці квітня 1918 року.

Починаючи з лютого-березня 1918 року, на території України діяли й військово-революційні та військові суди. Найвищий суд УНР складався з трьох департаментів: адміністративного, цивільного та карного, голови яких підпорядковувалися Найвищому судді. Таким чином, не дивлячись на досить незначний час існування Центральної Ради, в Україні була створена власна судова система і велася робота, спрямована на забезпечення утвердження судової влади.

Сучасну судову систему України складають: Конституційний Суд, який розв’язує питання про відповідність законів та інших правових актів Конституції України, дає офіційне тлумачення норм Конституції і законів України; суди загальної юрисдикції, які утворюються, як правило, за територіальним принципом і які розглядають всі цивільні і кримінальні справи та справи про адміністративні правопорушення; арбітражні суди, що розглядають справи стосовно господарських правовідносин. Вищим судовим органом у системі судів загальної юрисдикції є Верховний Суд України.

Читайте також: Що не варто робити 14 грудня

Свято встановлено “…враховуючи роль судів у забезпеченні захисту прав і свобод людини і громадянина, в утвердженні принципу верховенства права та розвитку і зміцненні України як демократичної, правової держави…” згідно з Указом Президента від 8 грудня 2000 року.

Привітання

***

День працівників суду

Ми сьогодні відзначаємо,

І з відкритою душею

Вас сердечно вітаємо!

І бажаємо вам добра,

Миру і благополуччя,

Щоб тілом і душею

Були ви завжди могутні!

***

Вірним бути завжди Феміді

Почуття в справу не впускати,

Не вважати долю планидою,

Вигод низьких не шукати,

І в побуті, і на засіданнях

Справедливим бути завжди –

З Днем працівника суду!

***

Прийміть поздоровлення з Днем працівників суду України. Бажаю вам незмінних принципів справедливості і неупередженості, бездоганної діяльності і великих успіхів, абсолютної удачі в житті і високої репутації, міцного здоров’я і бравих сил. Нехай правосуддя завжди торжествує, нехай закон і чесність правлять країною.

***

У день вашого професійного свята – Дня працівників суду прийміть найщиріші вітання та побажання всім суддям, працівникам апарату судів і Вашим родинам миру і злагоди, щастя, добробуту і благополуччя, енергії та натхнення для нових звершень.

***

Свято справедливості і гуманності сьогодні відзначають працівники судової справи України. Від щирого серця дарую найщиріші слова професіоналам своєї справи, справедливим гарантам народної безпеки і гармонії в українському суспільстві. Нехай робочі справи увінчуються успіхом, домашні суперечки вирішуються на раз, а всіх цілей досягнення стають все ближче. Бажаю терпіння і витримки в вашій відповідальній справі.

Джерело

Останні новини
21.05.2022, Субота
20.05.2022, П’ятниця
19.05.2022, Четвер
18.05.2022, Середа
17.05.2022, Вівторок
16.05.2022, Понеділок
15.05.2022, Неділя
14.05.2022, Субота
Читати більше новинarrow_forward